Как сохранить опеку над ребенком при разводе, когда муж хочет забрать его себе?

Вопрос №10696298 из г. Харьков
опубликован 01.06.2016, 09:51
Может ли муж при разводе забрать ребенка себе? У меня есть где жить, работаю на минимальную зарплату какие у меня есть шансы, что бы ребенок остался со мной! В браке я все делала для ребенка и оплачивала сад и гимнастику. Проводила все время с ребенком. Муж ничего не делал, а сейчас у него другая женщина и хочет забрать ребенка себе. Что сделать что бы ребенок остался со мной?
Лучший ответ
Рекомендуется

Пишите в заявлении на развод, что место жительства ребенка просите установить с вами, если вы не ведете аморальный образ жизни, повода забрать ребенка нет.

01.06.2016, 09:53
Оценка автора вопроса:
Ваш ответ мне очень помог, спасибо!

Статьи законодательства, упомянутые юристами в ответах:

Семейный кодекс Российской Федерации (ред. от 23.03.2026)

Людмила, у Вас не заберут ребенка, не переживайте.

При проживании ребенка с Вами Вы будете еще иметь право на алименты от отца ребенка, независимо от расторжения брака.

Стаття 160 СКУ Право батьків на визначення місця проживання дитини

1. Місце проживання дитини, яка не досягла десяти років, визначається за згодою батьків.

2. Місце проживання дитини, яка досягла десяти років, визначається за спільною згодою батьків та самої дитини.

3. Якщо батьки проживають окремо, місце проживання дитини, яка досягла чотирнадцяти років, визначається нею самою.

Стаття 161 СКУ. Спір між матір'ю та батьком щодо місця проживання малолітньої дитини

1. Якщо мати та батько, які проживають окремо, не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування або судом.

Під час вирішення спору щодо місця проживання малолітньої дитини беруться до уваги ставлення батьків до виконання своїх батьківських обов'язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров'я та інші обставини, що мають істотне значення.

01.06.2016, 22:49

Возможно ли что бы все права на ребеночка были мои? Что бы отец мог видеть ребенка только после моего согласия?

01.06.2016, 10:00

Да. это вполне возможно и реально. Не отберут у вас ребенка Не волнуйтесь

01.06.2016, 10:13

Нет отец имеет равны права на воспитание ребенка.Часть 2 ст. 141 СК Украины определяет, что Расторжение брака между родителями, проживание их отдельно от ребенка не влияет на объем их прав и не освобождает от обязанностей в отношении ребенка.

01.06.2016, 10:30

Нет, в случае наличия спора, вашего согласие не требуется, суд может принять решение и определить порядок и способы общения отца с ребенком и его участие в воспитании ребенка.

Максимум Вы сможете требовать, чтобы встречи с ребенком проходили в Вашем присутствии, но согласие Ваше ему не нужно будет.

Стаття 159 СКУ Вирішення судом спору щодо участі у вихованні дитини того з батьків, хто проживає окремо від неї

1. Якщо той із батьків, з ким проживає дитина, чинить перешкоди тому з батьків, хто проживає окремо, у спілкуванні з дитиною та у її вихованні, зокрема якщо він ухиляється від виконання рішення органу опіки та піклування, другий із батьків має право звернутися до суду з позовом про усунення цих перешкод.

2. Суд визначає способи участі одного з батьків у вихованні дитини (періодичні чи систематичні побачення, можливість спільного відпочинку, відвідування дитиною місця його проживання тощо), місце та час їхнього спілкування.

В окремих випадках, якщо це викликано інтересами дитини, суд може обумовити побачення з дитиною присутністю іншої особи.

Під час вирішення спору щодо участі одного з батьків у вихованні дитини береться до уваги ставлення батьків до виконання своїх обов'язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров'я та інші обставини, що мають істотне значення, в тому числі стан психічного здоров'я одного з батьків, зловживання ним алкогольними напоями або наркотичними засобами.

3. За заявою заінтересованої сторони суд може зупинити виконання рішення органу опіки та піклування до вирішення спору.

4. У разі ухилення від виконання рішення суду особою, з якою проживає дитина, суд за заявою того з батьків, хто проживає окремо, може передати дитину для проживання з ним.

5. Особа, яка ухиляється від виконання рішення суду, зобов'язана відшкодувати матеріальну та моральну шкоду, завдану тому з батьків, хто проживає окремо від дитини.

01.06.2016, 22:53