1996 йилда тугилган килиб модатидан олдинча озод кисим билан 6 йил махрум килинган 166 167 статьяга кандайкилиб ташаббуска ҳаёт килинган?
1996 йил да тугилган 166 167 статья билан 6 йилга озодтлидан махрум килинган Кандай килиб мудатидан олдинро озот киса болади кафиликга обми кандайкилиб.
Лучший ответ
Уз Рес Жиноят кодексининг ХIII бобда жазодан озод этишнинг бир неча асослари курсатилган булиб, буларнинг ичида кафиллик асосида жазодан озод этиш курсатилмаган.
Кафиллик дастлабки тергов ва суд жараёнида кулланилши мумкин булган эхтиёт чораси хисобланади.
Наконец-то все понятно, благодарю!