Мени саломлаш ишлари 205 ва 207 моддаларни куллаб судлаш ва амниция кулланишга маслахат керак эди - 2012 йилдаги маълумот

Салом менга судланганликни олиб ташлаш тугрисида маслахат керак эди. Мени совукконлик моддалари 205 ва 207 моддаларни куллаб судлашган ва амниция кулланган. Савол ушбу судланганликни олиб ташаб буладими еки йукми ишга киришимда тусик буляпти маълумот учун суд 2012 йилда булиб утган.
Лучший ответ

Агар 2012 йилда сизга нисбатан амнистия кўлланган булса хозирда сизда судланган холати тугатилган булиши керак.

Саволга тула маълумот олиш учун интернетдадн Узбекистон Республикаси Жиноят кодексини очинг ва ушбу кодекснинг 77-80 моддалари билан танишинг.

Благодарю Вас!