Банк самостоятельно снимает деньги с пенсии пациента - возможно ли такое?

У моего отца психическая болезнь, он безработный, раз в год случается обострение и в этот момент он берет кредиты в банках, потом пролечивается в больнице 1.5-2 месяца, кредиты в этот период никто не оплачивает, начисляются огромные проценты с каждым днем, то что человек лежит в больнице два месяца и физически никак не может оплачивать кредиты, банку не интересно, по выписке папе оформили пенсию по инвалидности, ждали первую пенсию 1.5 месяца, когда проверили карточку, оказалось, что банк самостоятельно снял половину суммы пенсии в счет погашения кредита, без ведома клиента. Может ли банк совершать такие операции самостоятельно? Ведь пенсия у него одна, а кредитов около пяти в разных банках?

Лучший ответ

Стаття 1071 ЦК України визначає перелік підстав списання грошових коштів з рахунку клієнта. Так, банк може списати грошові кошти з рахунку клієнта на підставі його розпорядження. Грошові кошти можуть бути списані з рахунку клієнта без його розпорядження на підставі рішення суду, а також у випадках, встановлених законом чи договором між банком і клієнтом. Тобто для цього потрібно вивчати кредитні договори.

Стаття 225. Правові наслідки вчинення правочину дієздатною фізичною особою, яка у момент його вчинення не усвідомлювала значення своїх дій та (або) не могла керувати ними

1. Правочин, який дієздатна фізична особа вчинила у момент, коли вона не усвідомлювала значення своїх дій та (або) не могла керувати ними, може бути визнаний судом недійсним за позовом цієї особи, а в разі її смерті - за позовом інших осіб, чиї цивільні права або інтереси порушені.

2. У разі наступного визнання фізичної особи, яка вчинила правочин, недієздатною позов про визнання правочину недійсним може пред'явити її опікун.

3. Сторона, яка знала про стан фізичної особи у момент вчинення правочину, зобов'язана відшкодувати їй моральну шкоду, завдану у зв'язку із вчиненням такого правочину.