2014 йилда Қозоғистонга ўтказган оилам қайтариб келиш саволлари - Узбекистонда болаларимни қайта ёқиш имконияти?
Ассалому алейкум. Сизларга менинг саволим бор эди. Мен оилам билан 2014 йил Козогистонга кучиб кетгандик.2017 йил ажрашдим. Пасспортим Козогистон.2 та 7 ва 10 ешли болаларим бор. Хозир онамнинг уйидаман. Болаларим 3 ойдан бери мактабга бормайди. Болаларимни кандай килиб Узбекистонда укитсам болади.
Авваламбор паспортни учётга куйиш керак, болаларни хам. Ундан кейин турар жойингиздаги маориф булимига ариза балан урожаат килинг, мактабга жойлаштиришади.
Здравствуйте!
Изложите Ваш вопрос на русском языке, либо обратитесь к юристу из Узбекистана в личные сообщения.
Желаю Вам удачи и всего хорошего!