Хисобингизни тасдиқловчи Тил хатни қонуний қочга қандай қила беради ва ҳимоя қилиш мумкинми?
Ассалому алайкум Мани исмим Жахонгир.
Саволим: Икки шаҳснинг ўзоро олди берди қилишида ёзилган ёзма "Тил хат" (нотариус томонидан тасдиқланмаган) қандай қонуний кучга эга хисобланади ва "Тил хатга" асосан беручи шахс ушбу тил хатни инкор қила олиши мумкинми?
Олдиндан рахмат жавобингиз учун!
Икки шаҳснинг ўзоро олди берди қилишида ёзилган ёзма "Тил хат" (нотариус томонидан тасдиқланмаган) қандай қонуний кучга эга хисобланади ва "Тил хатга" асосан беручи шахс ушбу тил хатни инкор қила олиши мумкинми?
Саволингизга маслахат хақи тулангандан сунг тулик жавоб берилади.