Я купила украденный телефон и не знала об этом - что делать, если нашелся владелец?
Я купила украденый телефон не знала что он украденый, и его нашёл владелец, говорит чтоб я вернула.
Что мне делать в этом случаии.
Добрый день, Снежана.
Собственник телефона может его истребовать у Вас принудительно только в судебном порядке.
Если Вы не знали и не могли знать, что телефон был украден, тогда Вы являетесь добросовестным приобретателем.
Если телефон у Вас истребует собственник, тогда Вы сможете требовать возврата денег, которые были получены продавцом без достаточного правового основания.
Стаття 388 ЦКУ. Право власника на витребування майна від добросовісного набувача1. Якщо майно за відплатним договором придбане в особи, яка не мала права його відчужувати, про що набувач не знав і не міг знати (добросовісний набувач), власник має право витребувати це майно від набувача лише у разі, якщо майно:
1) було загублене власником або особою, якій він передав майно у володіння;
2) було викрадене у власника або особи, якій він передав майно у володіння;
3) вибуло з володіння власника або особи, якій він передав майно у володіння, не з їхньої волі іншим шляхом.
2. Майно не може бути витребувано від добросовісного набувача, якщо воно було продане у порядку, встановленому для виконання судових рішень.
3. Якщо майно було набуте безвідплатно в особи, яка не мала права його відчужувати, власник має право витребувати його від добросовісного набувача у всіх випадках.
Возвращать так как могут еще и посадить.