Как окончательно отказаться от украинского гражданства, если у вас уже есть гражданство РФ?
Добрый день, Светлана.
Официально украинское гражданство будет прекращено только на основании указа Президента Украины, нужно в Украине обращаться в Комиссию по вопросам гражданства при Президенте Украины.
Загальний строк розгляду клопотання про вихід з громадянства України не повинен перевищувати 1 рік. Зазначені строки не враховують термін, необхідний для надсилання матеріалів дипломатичною або командирською поштою.Датою припинення громадянства України є дата видання відповідного Указу Президента України (стаття 18 Закону України «Про громадянство України»).
Строк виконання рішень Президента України з питань громадянства не повинен перевищувати 1 місяць. У разі неотримання особою, громадянство якої було припинено, відповідної довідки та неповернення до установи проїзних документів громадянина України протягом визначеного терміну, закордонна дипломатична установа вживає заходів щодо визнання паспортного документа недійсним.