Процесс изменения фамилии ребенка при браке с гражданской женой - нужно ли удочерять ребенка?

Моя гражданская жена зарегестрировала ребёнка на свою фамилию. Мы собираемся росписатся и поменять фамилию, соответствинно жене и ребёнку, но нам сказали что ребёнка нужно удочерять чтоб поменять ребёнку фамилию. Если я вступлю в брак с матерью моей же дочки, то удочерение произойдет автоматически? А в свидетельство о рождении малышки будут внесены соответствующие изменения? Так ли это?
Лучший ответ

Анатолий, удочерять Вам не нужно, но в тоже время автоматически ничего не происходит, нужно обратится в РАГС с заявлением о признании отцовства, и мать ребенка подает заявление, что Вы являетесь отцом, на основании этого должны будут внести изменения в свидетельство о рождении ребенка, и можно будет изменить фамилию ребенку на Вашу, и отчество, т.к. изначально запись о рождении была сделана по ст.135 СК Украины, т.е. отец был записан со слов матери.

Якщо в актовому записі про народження дитини батьком указаний

чоловік заявниці або інша особа (за винятком випадків,

передбачених статтею 135 Сімейного кодексу України ( 2947-14 ), то

в унесенні змін стосовно визнання батьківства має бути відмовлено

до вирішення судом питання щодо виключення з актового запису про

народження відомостей про батька.

2.16.16. За наявності заяви матері та батька дитини про

визнання батьківства в актовий запис про народження, який складено

відповідно до статті 135 Сімейного кодексу України ( 2947-14 ),

уносяться відомості про батька, змінюється по батькові дитини і,

на бажання батьків, змінюється її прізвище.

2.16.19. За наявності заяви матері, яка не перебуває у шлюбі,

опікуна, піклувальника дитини або самої повнолітньої особи щодо

внесення відомостей (у разі їх відсутності) про батька відповідно

до статті 135 Сімейного кодексу України ( 2947-14 ) відомості про

батька зазначаються в актовому записі про народження.

Про затвердження Положення про порядок зміни, доповнення, поновлення та анулювання актових записів [...]

Мін'юст України; Наказ, Положення від 26.09.2002 № 86/5

большое вам Спасибо за ответ!