Как оформить опекунство и получить деньги, если я мать инвалида 1 группы?
Я мать ребёнка инвалида 1 группы (пожизненно), работать не могу так как ухаживаю за дочерью, ей 21 год, я в разводе. Могу ли я оформить официальное опекунство и получать какие-то деньги? Зарание спасибо.
Официально оформить опекунство можно только если дочь будет признана судом недееспособной, и орган опеки назначит ей опекуна. А так, обязанность содержать дочь возлагается на родителей, независимо от того в разводе Вы или нет.
Стаття 60 ЦКУ Встановлення опіки та піклування судом
1. Суд встановлює опіку над фізичною особою у разі визнання
її недієздатною і призначає опікуна за поданням органу опіки та
піклування.
Стаття 39 ЦКУ Визнання фізичної особи недієздатною
1. Фізична особа може бути визнана судом недієздатною, якщо
вона внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу не здатна
усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними.
2. Порядок визнання фізичної особи недієздатною
встановлюється Цивільним процесуальним кодексом України
( 1618-15 ).
Стаття 198 СКУ Підстави виникнення обов'язку батьків утримувати повнолітніх дочку, сина
1. Батьки зобов'язані утримувати своїх повнолітніх
непрацездатних дочку, сина, які потребують матеріальної допомоги,
якщо вони можуть таку матеріальну допомогу надавати.
Т.е. можете взыскать алименты с ее отца в судебном порядке.
Теперь по поводу опекунства:
Про затвердження Правил опіки та піклування
Держкомсім'ямолодь України, Міносвіти, МОЗ України [...]; Наказ, Правила від 26.05.1999 № 34/166/131/88
4.12. Обов'язки з опіки та піклування опікунами та
піклувальниками виконуються безоплатно.
Державна допомога інвалідам з дитинства
Державна соціальна допомога надається інвалідам з дитинства і дітям-інвалідам віком до 18 років. За допомогою має звернутися один із батьків, усиновитель, опікун або піклувальник.
Для отримання допомоги необхідно звернутись до відділу соціального захисту населення по місцю проживання (реєстрації).
Причина, група інвалідності, строк, на який встановлюється інвалідність, визначаються органом медико-соціальної експертизи.
Важливо: Інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, які мають одночасно право на державну соціальну допомогу, на пенсію та на державну соціальну допомогу згідно із Законом України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам», призначається за вибором інвалідів з дитинства (законних представників інвалідів з дитинства, визнаних недієздатними, та дітей-інвалідів) державна соціальна допомога або пенсія чи державна соціальна допомога згідно із Законом України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам».
При цьому якщо інвалід з дитинства або дитина-інвалід має право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника і державну соціальну допомогу, ці виплати призначаються одночасно.
Перелік документів необхідних для отримання допомоги
Для отримання допомоги необхідно передусім пред’явити паспорт або інших документ, який підтверджує особу. Крім того необхідно надати:
- Заяву, яка складається по формі, затвердженою Міністерства соціальної політики України;
- документи про вік і місце проживання інваліда з дитинства або дитини-інваліда;
- документи про місце проживання батьків, усиновителів, опікуна або піклувальника, який подав заяву;
- довідка медико-соціальної експертизи або медичний висновок, видані у встановленому порядку.
Якщо з заявою звертається опікун або піклувальник, то подається також копія рішення органу опіки і піклування про встановлення опіки чи піклування.
Один із непрацюючих батьків, усиновителів, опікун або піклувальник, які фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років, додатково подають довідку про те, що вони не працюють, видану за місцем проживання.
Розмір державної допомоги
Державна соціальна допомога призначається у таких розмірах:
- інвалідам з дитинства I групи - 100 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
- інвалідам з дитинства II групи — 80 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
- інвалідам з дитинства III групи — 60 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
Розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність на 01 січня 2013 р. становить – 894 грн, на 1 грудня 2013 р. – 949 грн.
Державна соціальна допомога інвалідам з дитинства призначається на весь час інвалідності, встановленої органами медико-соціальної експертизи.
Про надання щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з інвалідом I чи II групи внаслідок [...]
Кабінет Міністрів України; Постанова, Порядок від 02.08.2000 № 1192
Механізм призначення щомісячної компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за інвалідом І групи або за особою, яка досягла 80-річного віку (далі — компенсація) регламентований постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1996 року № 832 „Про підвищення розмірів державної допомоги окремим категоріям громадян”.
Компенсація призначається управлінням праці та соціального захисту населення за місцем проживання заявника і виплачується у грошовій формі непрацюючим працездатним особам, які здійснюють догляд за інвалідом І групи або особою, яка досягла 80-річного віку, та фінансуються органами Пенсійного фонду України.
Для призначення компенсації одержувачі подають заяву, форма якої затверджена наказом Міністерства соціальної політики України від 22 лютого 2012 року № 96 «Про затвердження форми Заяви про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 20 березня 2012 року за № 418/20731.
До заяви додаються:
- паспорт або документ, що посвідчує особу одержувача державної соціальної допомоги;
- довідка про перебування на обліку в органах Пенсійного фонду України або органах праці та соціального захисту населення — для особи, за якою здійснюється догляд;
- паспорт або документ, що посвідчує особу, за якою здійснюється догляд;
- довідка з місця проживання про те, що особа здійснює догляд за інвалідом І групи або престарілою особою, старше 80 років;
- документ, який підтверджує, що особа не працює: трудова книжка та довідка органів державної податкової служби довільної форми про те, що особа не перебуває на обліку у даному органі державної податкової служби як фізична особа — підприємець;
- за відсутності трудової книжки — заява особи із зазначенням причини відсутності трудової книжки;
витяг з акта огляду медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) (для осіб, визнаних інвалідами І групи) — для особи, за якою здійснюється догляд.
Компенсація призначається та виплачується з дня подання заяви з усіма необхідними документами до дня досягнення заявником пенсионого віку, але не більш ніж на строк встановлення групи інвалідності.
Крім того, на суму призначеної відповідно до Постанови КМУ № 558 від 29.04.2004 р. та Постанови КМУ № 832 від 26.07.1996 р. компенсації особам працездатного віку, які здійснюють догляд за інвалідом І групи або особою, яка досягла 80-річного віку, органами праці та соціального захисту населення щомісячно проводиться нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до Пенсійного фонду України, в розмірі 33,2 відсотка від мінімальної заробітної плати, сплата якого здійснюється за рахунок видатків, передбачених в Державному бюджеті України на відповідний рік до Пенсійного фонду України (що дає право на зарахування до страхового стажу всього періоду такого догляду).
За призначенням допомог необхідно звертатися до районного управління праці та соціального захисту населення.
В соответствии с указом Президента РФ № 175 от 26.02.2013 года " О ежемесячной выплате лицам, осуществляющим уход за детьми инвалидами, инвалидами детства 1 группы вам положено пособие в размере 5500 рублей в месяц
Обратитесь в орган социального обеспечения в соответствии с Указом Президента Российской Федерации от 26 февраля 2013 года N 175 "О ежемесячных выплатах лицам, осуществляющим уход за детьми-инвалидами и инвалидами с детства I группы" с указанием фамилии, имени, отчества лица, осуществляющего уход за ребенком-инвалидом
Наталья! А вам не кажется. что все ответы не верны. кроме ответа коллеги Юсти.из Украины тк они прямо основаны на законах РФ.
Про то что в разных странах разные законы , знаете?