Как оформить садовое товарищество в частном секторе.
У листі Національної комісії регулювання електроенергетики України від 14.01.2003 року N Щ-109-59 «Щодо надання роз’яснень про садівниче товариство» зазначено, що садові товариства (далі - СТ) є специфічними самоврядними об’єднаннями громадян для спільного здійснення своїх потреб, пов’язаних з сільськогосподарським виробництвом на своїх садових ділянках. Вони мають повну господарську самостійність у провадженні своєї діяльності і покривають свої витрати за рахунок внесків членів товариства.
Згідно з листом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва від 11.10.2004 року N 6978 «Про організаційно-правову форму садового товариства», виходячи з визначення обслуговуючого кооперативу, яке наведене в статті 2 Закону України "Про кооперацію", визначено, що садівницькі товариства відносяться до обслуговуючих кооперативів.
Відповідно до цього, садове товариство підлягає державній реєстрації на умовах, встановлених для державної реєстрації кооперативів.