Банк списывает только проценты - законно ли такое действие по кредиту?
У меня (частный предприниматель) в банке не погашенный кредит за который начисляется 56% годовых, сумма не маленькая 120 тысяч. В прошлом месяце оплатила 35 тысяч. Банк использовал эту сумму на погашение процентов, а само тело кредита практически не уменьшилось. Законно ли списание банком сперва процентов а потом уже тела кредита?
Лучший ответ
Цивільний кодекс України
Стаття 534. Черговість погашення вимог за грошовим зобов'язанням
1. У разі недостатності суми проведеного платежу для виконання грошового зобов'язання у повному обсязі ця сума погашає вимоги кредитора у такій черговості, якщо інше не встановлено договором:
1) у першу чергу відшкодовуються витрати кредитора, пов'язані з одержанням виконання;
2) у другу чергу сплачуються проценти і неустойка;
3) у третю чергу сплачується основна сума боргу.