Должником по алиментам уже 6 месяцев - можно ли лишить его родительских прав и взыскать долг?
У бывшего мужа долг по алиментам за 5 лет составляет 10000 грн. 6 месяцев как снова не платит. Могу ли я лешить его родительских прав? А также после лешения получить долг по алиментам?
Нет, наличие долга по алиментам, не является основанием для лишения его родительских прав, можно в судебном порядке только по основаниям ст.164 СКУ.
Взыскание алиментов никак не связано с лишением родительских прав, и одно от другого не зависит.
Стаття 164. Підстави позбавлення батьківських прав
1. Мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він:
1) не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування;
2) ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини;
3) жорстоко поводяться з дитиною;
4) є хронічними алкоголіками або наркоманами;
5) вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва;
6) засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини.