Предлагаю следующий заголовок - Мужчине, упавшему на свадьбе дочери в Праге и сконфузившему сотрудников скорой помощи, теперь грозит пошлина из-за пропуска суда

В апреле прошлого года был в Праге на свадьбе дочери. Вышел из ресторана подышать воздухом, шел дождик, стал спускаться по лестнице крыльца, поскользнулся и упал. Сильно ударился головой, в результате временная потеря рассудка. Работники скорой помощи, вызванной сотрудниками ресторана, стали пытаться насильно увести меня в больницу. Как говорят мои родные, я стал сопротивляться. Сознание ко мне вернулось в машине по дороге в полицию. Ночь провел в участке. Днем взяли показания и отпустили. Конечно, я был нетрезвый, что и было ими засвидетельствовано. А в прошлом месяце по электронной почте я получил, вызов в Прагу для дачи разъяснений. VYZVA K PODANi VYSVETLENi (slouzf tez jako podklad pro zarnestnavatele pro uvolnen f ze zarnestnanf) Podle ust. § 60 odst. 1 zakona CNR c. 200/1990 Sb. o prestupcfch ve znenf pozdejsfch predpisu (dale jen ,, zakon o pfestupcfch), Vas tf rnto predvolavarne k podani nezbytneho vysvetleni k proverenf dosleho oznarnen f o prestupku. Dostavte se dne 30.03.2015 v case 16:00 hodin na Urad rnestske casti Praha 7, nabf. kpt. Jarose 1000, odbor spravn fch agend, 2. patro, c. dverr 273, k podanf nezbytneho vysvetlenf k proverenf podaneho oznarnenf o prestupku proti obcanskernu souzitf die ust. § 49 odst. 1 pfsrn. c), zakona c. 200/1990 Sb., o prestupcfch, ve znen f pozdejsfch predpisu, drobnyrn ublfzenfrn na zdravf, nebot' jste v podnapilern stavu v Praze 7, v Letenskych sadech u Letenskeho Zarnecku, spadl ze schodu, a pfi zdravotnickern osetfenf jste napadl ve vozidle zachranne sluzby c. 146 pri osetfovanf Martina Valfcka , kter-Y varn poskytoval jako zachranar spolecne se zachranarern Karnilern Jaskern prvnf pornoc a to tfrn zpusobern, ze jste jej uderil pestf do bricha, pote ho povalil na bocnf hraz nosftek , uchopil jej levou rukou pod krkern a pravou jste se snazil uderit pestf do obliceje, tento uder napadeny vykry, avsak vzniklo z tohoto incidentu zranenf panu Martinovi Valfckovi (krevnf vyron v oblasti leve hyzde a pohrnozden f rnekkych tkanf v oblasti prvnfho rneziclankoveho kloubu prostrednfcku leve ruky), kdy byla vystavena pracovnf neschopnost. POUCENi: podle ustanovenf § 60 odst. 1 zakona o prestupcfch je kazdy povinen podat spravnfrn organurn nezbytne vysvetlen f k proverenf dosleho oznarnenf o prestupku; podanf vysvetlenf rnuze byt odepreno, jestlize by Varn ci osobarn Varn blfzkyrn (§ 68 odst.4 zakona o prestupcfch) hrozilo nebezpecf postihu za prestupek, popr. za trestny cin nebo by podanfrn vysvetlenf bylo poruseno statnf nebo sluzebnf tajernstvf anebo zakonern vyslovne ulozena nebo uznana povinnost rnlcenlivosti. Pokud se bez zavazneho duvodu na tuto vyzvu nedostavfte pred spravnf organ , nebo pokud bezduvodne odrnftnete podat vysvetlenf, rnuze Varn byt podle ustanovenf § 60 odstavec 2 zakona o prestupcfch ulo:Zena poradkova pokuta az do vyse 5.000 Kc.Добрые юристы, что мне предпринять? Заранее благодарен. Михаил.
Лучший ответ

Вам стоит найти адвоката там , в Праге .

Спасибо за ответ!

Здравствуйте.

Акт составили?

Какой акт вы имеете ввиду?