Каменка-Днепровская, 29.04.2015, 18:15

Потеря статуса сироты после регистрации брака - последствия и возможные риски

Вопрос №6721047 из г. Каменка-Днепровская
опубликован 29.04.2015, 18:15
Я сирота, мне 16 лет и беременая! Учюсь в лицее (получяю стипендию+льготы+пенцию по утере кормильца), живу с парнем ему 21 год, боимся если не зарегестрируем брак то не отдадут ребёнка в роддоме! Потеряю ли я статус сироты после регистрации брака?
Лучший ответ
Рекомендуется

Так, втратите адже Ви набудете повної цивільної дієздатності.

29.04.2015, 18:46
Оценка автора вопроса:
Спасибо за ответ!

Статьи законодательства, упомянутые юристами в ответах:

Вы не утратите стипендию, льготы и пособие по потере кормильца, более того выплата зависит не от полной гражданской дееспособности, а от трудоспособности, иных факторов, в частности, имеете право на получение пособия по потере кормильца до 23 лет, независимо от продолжения учебы.

Стаття 36 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058-IV від 09.07.2003

1. Пенсія у зв'язку із втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім'ї померлого годувальника, які були на його утриманні, за наявності у годувальника на день смерті страхового стажу, який був би необхідний йому для призначення пенсії за III групою інвалідності, а в разі смерті пенсіонера або осіб, зазначених у частині другій статті 32 цього Закону - незалежно від тривалості страхового стажу. При цьому, дітям пенсія у зв'язку із втратою годувальника призначається незалежно від того, чи були вони на утриманні годувальника.

2. Непрацездатними членами сім'ї вважаються:

1) чоловік (дружина), батько, мати, якщо вони є інвалідами або досягли пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону;

2) діти (у тому числі діти, які народилися до спливу 10 місяців з дня смерті годувальника) померлого годувальника, які не досягли 18 років або старші цього віку, якщо вони стали інвалідами до досягнення 18 років.

Діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх навчальних закладах системи загальної середньої освіти, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах, - до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років, та діти-сироти - до досягнення ними 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні;

Вы можете брак зарегистрировать, если суд Вам предоставит право на брак, подавайте заявление в суд на разрешение заключить брак, согласно ст.23 СКУ, при документальном подтверждении факта беременности не должно быть проблем с получением разрешения права на брак, иначе только с 18 лет.

30.04.2015, 12:24

Отдадут ли ребёнка в роддоме сироте не совершено летней?

30.04.2015, 07:16

Звісно мають віддати.

Сімейний кодекс.

Стаття 156. Права та обов'язки неповнолітніх батьків

1. Неповнолітні батьки мають такі ж права та обов'язки щодо дитини, як і повнолітні батьки, і можуть їх здійснювати самостійно.

2. Неповнолітні батьки, які досягли чотирнадцяти років, мають право на звернення до суду за захистом прав та інтересів своєї дитини.

3. Неповнолітні батьки у суді мають право на безоплатну правову допомогу.

30.04.2015, 10:27