Право на часть жилплощади после развода - основные аспекты

Имею ли я право на часть жилплощади, после развода с мужем. В браке 8-лет и столько же прописана в квартире. Квартира была приобретена мужем до нашего знакомства. Спасибо!
Лучший ответ

Здравствуйте, Юлия!

Вы имеете право на проживание в квартире, расторжение брака не является основанием для выселения.

Можно претендовать на признание квартиры общей совместной собственностью супругов, если за период брака были проведены улучшения квартиры, за счет которых она увеличилась в своей стоимости.

Стаття 62 СКУ Виникнення права спільної сумісної власності подружжя на майно, що належало дружині, чоловікові

1. Якщо майно дружини, чоловіка за час шлюбу істотно збільшилося у своїй вартості внаслідок спільних трудових чи грошових затрат або затрат другого з подружжя, воно у разі спору може бути визнане за рішенням суду об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.

2. Якщо один із подружжя своєю працею і (або) коштами брав участь в утриманні майна, належного другому з подружжя, в управлінні цим майном чи догляді за ним, то дохід (приплід, дивіденди), одержаний від цього майна, у разі спору за рішенням суду може бути визнаний об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.

Нет, не имеете. Имущество, приобретенное до брака является имуществом одного из супругов.