Возможно ли оформить опеку над племянницей после смерти ее матери, ответственность за которую несет ее отец, находившийся в состоянии алкогольного опьянения?
Могу ли я оформить опеку над племянницей? Моя сестра погибла в ДТП, виноват ее муж (отец девочки). Суда пока не было, в момент аварии он был в состоянии алкогольного опьянения, до аварии вел такой же образ жизни.
По законодательству Украины нет правовых оснований для лишения родительских прав.
Употребление алкоголя не является таковым, если он в наркодиспансере не числится официально как алкоголик.
Стаття 164 СКУ. Підстави позбавлення батьківських прав
1. Мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він:
1) не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування;
2) ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини;
3) жорстоко поводяться з дитиною;
4) є хронічними алкоголіками або наркоманами;
5) вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва;
6) засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини.