Краматорск, 25.01.2016, 00:34

Права отца при незарегистрированном браке - возможность брать на выходные 10-летнего сына

Вопрос №9505611 из г. Краматорск
опубликован 25.01.2016, 00:34
С матерью ребенка брак не зарегистрирован. Совместно приобретенное жилье оформлено на ее имя. Живу сейчас отдельно на съемной квартире. Могу ли я брать к себе на выходные 10 летнего сына?
Лучший ответ
Рекомендуется

Да, Вы имеете право и на раздел имущества, Вам принадлежит 1/2 часть жилья, даже если оно на нее оформлено, имеет значение, что приобретено в период брака и за общие средства по купли-продажи, а не дарению.

Имеете право брать ребенка, если сам ребенок согласен.

25.01.2016, 01:55

Если это Ваш сын, то имеете право.

25.01.2016, 00:35

Мои действия, если мать ребенка против?

25.01.2016, 00:38

Нужно подавать жалобу в органы опеки и еще лучше обратится в суд с иском об установлении порядка и способов общения с ребенком.

Стаття 159 СКУ. Вирішення судом спору щодо участі у вихованні дитини того з батьків, хто проживає окремо від неї

1. Якщо той із батьків, з ким проживає дитина, чинить перешкоди тому з батьків, хто проживає окремо, у спілкуванні з дитиною та у її вихованні, зокрема якщо він ухиляється від виконання рішення органу опіки та піклування, другий із батьків має право звернутися до суду з позовом про усунення цих перешкод.

2. Суд визначає способи участі одного з батьків у вихованні дитини (періодичні чи систематичні побачення, можливість спільного відпочинку, відвідування дитиною місця його проживання тощо), місце та час їхнього спілкування.

В окремих випадках, якщо це викликано інтересами дитини, суд може обумовити побачення з дитиною присутністю іншої особи.

Під час вирішення спору щодо участі одного з батьків у вихованні дитини береться до уваги ставлення батьків до виконання своїх обов'язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров'я та інші обставини, що мають істотне значення, в тому числі стан психічного здоров'я одного з батьків, зловживання ним алкогольними напоями або наркотичними засобами.

3. За заявою заінтересованої сторони суд може зупинити виконання рішення органу опіки та піклування до вирішення спору.

4. У разі ухилення від виконання рішення суду особою, з якою проживає дитина, суд за заявою того з батьків, хто проживає окремо, може передати дитину для проживання з ним.

5. Особа, яка ухиляється від виконання рішення суду, зобов'язана відшкодувати матеріальну та моральну шкоду, завдану тому з батьків, хто проживає окремо від дитини.

25.01.2016, 01:57