Пособие при рождении ребёнка - возможно ли его получение, учась в училище без академического отпуска?
Скажите мне будут платить пособие при рождении ребёнка, если я учусь в училище и получаю стипендию, но при этом не буду брать академии отпуск?
Здравствуйте!!! К сожалению еще с 1 июля 2014 года Законом от 27.03.2014 р. N 1166-VII отменена выплата пособия по уходу за ребенком до достижения им трехлетнего возраста.
Исключение составляют только родители первенцев, рожденных до 1 июля 2014 года. Для таких лиц, у которых закончился срок выплаты пособия при рождении первого ребенка, которое выплачивается 24 месяца, на следующие 12 месяцев назначается пособие до достижения ребенком трехлетнего возраста в размере 130 гривен.
Стаття 3. Види державної допомоги сім'ям з дітьми
Відповідно до цього Закону призначаються такі види державної допомоги сім'ям з дітьми:
1) допомога у зв'язку з вагітністю та пологами;
2) допомога при народженні дитини;
(пункт 2 частини першої статті 3 із змінами, внесеними
згідно із Законом України від 28.12.2007 р. N 107-VI)
21) допомога при усиновленні дитини;
(частину першу статті 3 доповнено пунктом 21
згідно із Законом України від 23.09.2008 р. N 573-VI)
3) пункт 3 частини першої статті 3 виключено
(згідно із Законом України
від 27.03.2014 р. N 1166-VII)
4) допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;
5) допомога на дітей одиноким матерям;
(частину першу статті 3 доповнено новим пунктом 5
згідно із Законом України від 04.07.2002 р. N 49-IV,
у зв'язку з цим пункт 5 вважати пунктом 6)
6) підпункт 6 частини першої статті 3 виключено
(згідно із Законом України
від 24.10.2002 р. N 208-IV)
Місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації та об'єднання громадян за рахунок власних коштів можуть запроваджувати додаткові види допомоги та встановлювати доплати до державної допомоги сім'ям з дітьми.