Как получить временную прописку в Ташкенте при учебе и проживании у родственников - список необходимых документов и информация о процедуре
Ўзбекистон Республикаси фу?ароларини Тошкент ша?ри ва Тошкент вилоятида турган жойи бўйича ?исобга олиш тартиби тў?рисида
ЙЎРИ?НОМА
......................................................................
11. Таълим муассасасига ў?ишга ?абул ?илинган фу?аролар ў?иш даври учун ?исобга олинади. Бунда, таълим муассасаси томонидан фу?аронинг ў?ишга ?абул ?илинганлиги тў?рисидаги буйру?дан кўчирма, унинг шахсини тасди?ловчи ?ужжатидан нусха (ту?илганлик тў?рисидаги гуво?нома бўлган та?дирда 35х45 мм ўлчамли иккита фотосурат) ва турар жой билан таъминланганлиги тў?рисида маълумотнома тегишли МТПга та?дим этилади. Агар фу?аро олий ў?ув юртига ?абул ?илинган бўлса, ю?орида кўрсатилган ?ужжатлар билан бирга ?исобга олиш учун давлат божи тўланганлиги тў?рисидаги квитанция ?ам юборилади.
12. Фу?аро таълим муассасасининг турар жойидан бош?а турар жойда яшаш истагини билдирганда, таълим муассасасининг розилик хати асосида фу?аро танлаган жойи бўйича МТП томонидан ?исобга олинади.
Вам нужно обратиться в паспортный стол там список документов вам предоставят
Доброе утро. Дядя только сам. Может сделать регистрацию. Для учащихся делают регистрацию, только если они проживают в общежитии.
Вашему дядю необходимо обратится в паспортный стол лично,приложить к заявление справку из лицея,откажут надо обратится в хокимият.