Возможно ли получение выплат на детей после возвращения из зоны АТО в Украину?

Помогите нам, пожалуйста, в таком вопросе. Моя родственница выехала два года назад с Донецкой области (с зоны АТО) , город был и есть территорией Украины, бежали, спасали детей от боевых действий, спасали их жизни, естественно ни о каких выплатах на детей не думали в тот момент (младшему ребенку 3 года), уехали в Россию к родственникам, никаких пособий там не получали, собираются летом вернуться домой, намыкались с детками, хотят домой, какие сложности пережили, даже не буду писать... Может ли она надеяться, что ей возобновят выплаты на ребенка, и могут ли выплатить задолженность за те два года, что она не получала детское пособие. Будем Вам очень признательны за ответ.
Лучший ответ

Задолженности не выплачивают, но вы же говорите про Украину это другое государство мы не знаем их законов.

Я все понял, благодарю!

Добрый день, Наталья!

В Украине выплаты на детей до трех лет были отменены, и уже никому не выплачиваются.

Українська Гельсінська спілка з прав людини отримала від Мінсоцполітики листа із роз’ясненням про припинення з 1 липня 2014 року виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

У цьому листі державний орган визнав, що фактично ця допомога ліквідовується. Єдиним виключенням є ті сім’ї у яких допомога при народженні першої дитини складала 30 тис грн. і яка розподілялася лише на 2 роки. І лише в цьому випадку ця допомога залишиться у мінімальному розмірі (130 грн) на ці останні 12 місяців третього року. Загалом це зроблено лише для того, щоб зберегти на цей рік трудовий стаж за такими сім’ями.

З 1 липня 2014 такий вид допомоги, як допомога по догляду за дитиною до 3-х років не виплачується. Виняток становлять тільки батьки первістків, народжених до 1 липня 2014 року. Для таких осіб, у яких закінчився термін виплати допомоги при народженні першої дитини, яка виплачується 24 місяці, на наступні 12 місяців призначається допомога до досягнення дитиною трирічного віку у розмірі 130 гривень.

При цьому період догляду за дитиною до досягнення нею 3-х років буде як і раніше входити до страхового стажу.

Благодарю Вас за полезную консультацию!