Возможно ли получение выплат на детей после возвращения из зоны АТО в Украину?
Задолженности не выплачивают, но вы же говорите про Украину это другое государство мы не знаем их законов.
Добрый день, Наталья!
В Украине выплаты на детей до трех лет были отменены, и уже никому не выплачиваются.
Українська Гельсінська спілка з прав людини отримала від Мінсоцполітики листа із роз’ясненням про припинення з 1 липня 2014 року виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
У цьому листі державний орган визнав, що фактично ця допомога ліквідовується. Єдиним виключенням є ті сім’ї у яких допомога при народженні першої дитини складала 30 тис грн. і яка розподілялася лише на 2 роки. І лише в цьому випадку ця допомога залишиться у мінімальному розмірі (130 грн) на ці останні 12 місяців третього року. Загалом це зроблено лише для того, щоб зберегти на цей рік трудовий стаж за такими сім’ями.
З 1 липня 2014 такий вид допомоги, як допомога по догляду за дитиною до 3-х років не виплачується. Виняток становлять тільки батьки первістків, народжених до 1 липня 2014 року. Для таких осіб, у яких закінчився термін виплати допомоги при народженні першої дитини, яка виплачується 24 місяці, на наступні 12 місяців призначається допомога до досягнення дитиною трирічного віку у розмірі 130 гривень.
При цьому період догляду за дитиною до досягнення нею 3-х років буде як і раніше входити до страхового стажу.