Донецк, 08.05.2016, 15:25

Нужно ли разрешение отца на вывоз ребенка с Украины, ребенку 15 лет, если мы в разводе 10 лет, а отец уже стал гражданином России?

Вопрос №10499659 из г. Донецк
опубликован 08.05.2016, 15:25
Нужно ли разрешение отца на вывоз ребенка с Украины, ребенку 15 лет, если мы в разводе 10 лет, а отец уже стал гражданином России?
Лучший ответ
Рекомендуется

Не нужно разрешение, т.к. отец иностранец и согласие не требуется.

Проблема может быть только в том случае, если в свидетельстве о рождении ребенка указано, что отец гражданин Украины, а сейчас нет у Вас доказательств об изменении гражданства на РФ.

Відповідно до п. 4 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.95 № 57 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 25.08.2010р. № 724) Виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється:

1) за нотаріально посвідченою згодою другого з батьків із зазначенням у ній держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі, якщо другий з батьків відсутній у пункті пропуску;

2) без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків:

якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який (яка) відсутній у пункті пропуску;

якщо у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, з яким перетинає державний кордон громадянин, який не досяг 16-річного віку, або проїзному документі дитини є запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на консульський облік у дипломатичному представництві або консульській установі України за кордоном;

у разі пред'явлення документів або їх нотаріально засвідчених копій:

- свідоцтва про смерть другого з батьків;

- рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;

- рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;

- рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;

- рішення суду про надання дозволу на виїзд з України громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків;

- довідки про народження дитини, виданої відділом реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України (під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері).

08.05.2016, 18:37
Оценка автора вопроса:
Большое спасибо за развернутый и понятный ответ!

А если отец напишет отказ на ребенка тогда смогу сама с ребенком ездить?

08.05.2016, 15:54

Нельзя отказаться от ребенка, єто Вам не вещь.

можно лишить отца родительских прав на ребенка в судебном порядке, тогда его согласие не будет требоваться при пересечении границі Украины.

Стаття 155 СКУ. Здійснення батьківських прав та виконання батьківських обов'язків

1. Здійснення батьками своїх прав та виконання обов'язків мають ґрунтуватися на повазі до прав дитини та її людської гідності.

2. Батьківські права не можуть здійснюватися всупереч інтересам дитини.

3. Відмова батьків від дитини є неправозгідною, суперечить моральним засадам суспільства.

4. Ухилення батьків від виконання батьківських обов'язків є підставою для покладення на них відповідальності, встановленої законом.

08.05.2016, 18:39