Как опротестовать решение суда и оформить наследство - сложная ситуация для молодой одинокой мамы с двумя детьми
Здравствуйте Светлана!
Если срок для принятия наследства пропущен без уважительных причин, это лишает наследника права на принятие наследства
Лишь с согласия всех наследников, принявших наследство, наследник, пропустивший срок для принятия наследства, может подать заявление о принятии наследства и выдаче свидетельства о праве на наследство в нотариальную контору по месту открытия наследства (ч. 2 ст. 1272 ГК Украины), при этом, причина уважительности пропуска срока для принятия наследства не имеет значения.
Всех благ!
Стаття 1277. Відумерлість спадщини
2. Заява про визнання спадщини відумерлою подається після спливу одного року з часу відкриття спадщини.
Чи було подано вчасно відповідну заяву териториальною громадою?
3. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. 4. Територіальна громада, яка стала власником відумерлого майна, зобов'язана задовольнити вимоги кредиторів спадкодавця, що заявлені відповідно до статті 1231 цього Кодексу. 5. Спадщина, не прийнята спадкоємцями, охороняється до визнання її відумерлою відповідно до статті 1283 цього Кодексу.
Якщо майно, на яке претендує спадкоємець, що пропустив строк для прийняття спадщини, перейшло як відумерле до територіальної громади і збереглося, спадкоємець має право вимагати його передання в натурі. У разі його продажу спадкоємець має право на грошову компенсацію. (ч.2 ст.1280 ЦК України)
А всі померли і рішенням суда прийнято що спадщина відумерла.Таке рішення скасувати можна чи ні?