Околоукама оказалось, что торговля аппаратами вне магазина может привести к последствиям - дело возбуждено?
Ассалому алейкум, бир маслахатларингиз керак эди. Укам дуконда савдо килади. Кеча тушликка якин бир таниш бола келиб пул санийдиган аппаратларингизни бериб туринг деб колди. Шунда укам хоп деб дукондан ташкарига мошинага чикариб берган. Мошинада яна бир бошка таниш болани курган. Ва кечга ички ишлардан тел килиш чакиршияпти. Борганда у яъни укам биляптики шу икки бола бири иккинчисига валюта сотган ва ички ишлар органлари томонидан кулга олинганлиги хакида. Укамни хам сообшник сан, иккаласини учраштиргансан дейишяпти. Укам у икки болани нима иш килиш учун пул санайдиган мошинкани олганидан хабари йук. Уголовное дело очиладими? Укамга жазо кулланиладими?
Лучший ответ
Агар укангизнинг айбдорлиги тасдикланса жавобгар булиши мумкин. Яъни укангизнинг харакати ёки харакатсизлиги билан уша болаларнинг харакати уртасида сабабий богланиш булсагина уларга шерик булиши мумкин.