Могу ли я перевезти свою семью из Узбекистана в Киргизстан, если у меня есть работа во второй стране?

Хурматли Закир Рахматуллаевич! Менин саволим, мен Киргизстондин фукорасиман эрим эса Узбекистандин фукороси биз ойлали келишмочилик булиб ажирошмакчимиз бизни 7 ойлик кизимиз бор кизимни узимни атимга утириб олсам булама? Чунки мен Киргизстондаман кизимга хар икки ойда кирди чикти килишим керек экан?
Лучший ответ

Айну, салом, Агар сиз Киргизстонда яшаётган булсангиз, сизнинг масалангиз уша давлат конунлари асосида хал этилади

. Бундан ташкари саволингиз тулик эмас. Масалан сиз узбекистон фукароси бўлган эрингиз каерда яшаётганлигини курсатмагансиз.

Айну,! Шахсий маслахатлар тулов асосида амалга оширилади.