Девушка гр.России муж гр.Японии хотят усыновить ребёнка гр.Украины. Постоянное место жительства Япония.
Відповідно до статті 24 Закону України «Про охорону дитинства» – усиновлення дитини, яка є громадянином України, іноземцями провадиться, якщо були вичерпані всі можливості щодо передачі під опіку, піклування, на усиновлення чи виховання в сім'ї громадян України.
Загальні вимоги до міждержавного усиновлення:
1. Усиновлення дитини, яка є громадянином України, іноземцями провадиться, якщо були вичерпані всі можливості щодо передачі дитини під опіку, піклування, на усиновлення чи виховання в сім’ї громадян України.
2. Відповідно до п.9, ч.1, ст.212 СК України, іноземні громадяни, які не перебувають у шлюбі, не можуть бути усиновлювачами, крім випадків, коли іноземець є родичом дитини. При цьому згідно ч.3, ст.211 СК України, усиновлювачі, які перебувають у шлюбі між собою, не можуть бути однієї статі.
3. Усиновлювачем дитини може бути дієздатна особа віком не молодша двадцяти одного року, за винятком, коли усиновлювач є родичом дитини. Усиновлювачем може бути особа, що старша за дитину, яку вона бажає усиновити, не менш як на п'ятнадцять років.
4. Переважне право серед інших іноземців на усиновлення дитини, яка є громадянином України, мають громадяни держав, які уклали міжнародні договори з Україною про усиновлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
5. Іноземці, які бажають усиновити дитину, що проживає в Україні, подають документи до Департаменту захисту прав дітей та усиновлення Міністерства соціальної політики України.
6. Іноземцям надається інформація про дітей, які проживають (перебувають) в дитячих або інших закладах незалежно від форми власності та підпорядкування закладу, та досягли віку п'яти років і більше року перебувають на централізованому обліку.
Інформація про дітей, які менше року перебувають на централізованому обліку, а також дітей, які не досягли віку п'яти років, надається іноземцям, якщо кандидат в усиновлювачі є родичом дитини, дитина страждає на хворобу, внесену до затвердженого МОЗ переліку захворювань, кандидати в усиновлювачі бажають усиновити усіх рідних братів і сестер в одну сім'ю, якщо хоча б один з них досяг віку п'яти років і більше року перебуває на обліку в Міністерстві соціальної політики України.
7. Згода дитини на усиновлення, якщо така згода, враховуючи вік та розвиток дитини, була потрібна.
Можете!
У Вас муж гражданин Японии, это раз...
Второе, вот ссылка где подробно ознакомитесь:
Спасибо, все это я прочла в интернете. Интересовал вопрос относительно Японии и России (учитывая нынешнюю ситуацию в стране)