Вопрос - Что лучше - подать на алименты или договориться о фиксированной сумме с распиской?
Рекомендую воспользоваться советом Семейного Кодекса Украины
Стаття 189. Договір між батьками про сплату аліментів на
дитину
1. Батьки мають право укласти договір про сплату аліментів на
дитину, у якому визначити розмір та строки виплати. Умови договору
не можуть порушувати права дитини, які встановлені цим Кодексом.
Договір укладається у письмовій формі і нотаріально
посвідчується.
2. У разі невиконання одним із батьків свого обов'язку за
договором аліменти з нього можуть стягуватися на підставі
виконавчого напису нотаріуса.
Это на Ваше общее усмотрение.