Инвалид армии 2 группы с длительной ремиссией психического заболевания хочет получить сертификат от психиатра для трудоустройства
Ігор, категорія працівників та види діяльності де встановнено обов'язкові попередній та періодичний психіатричні огляди
проводяться лікарем-психіатром у державних та комунальних психіатричних закладах, закладах охорони здоров'я, що мають у своєму складі спеціалізовані психоневрологічні центри, відділення, кабінети та надають психіатричну допомогу за місцем проживання громадян.
У випадках, коли особа раніше страждала на тяжкий
психічний розлад (не менше як 5 років тому), зверталася по
психіатричну допомогу з приводу інших психічних розладів або результати обов'язкових обстежень дають підстави підозрювати наявність психічного розладу, а також у разі незгоди особи з результатами психіатричного огляду лікар-психіатр може:
- зробити висновок про відсутність в особи психіатричних
протипоказань для проведення видів діяльності, якщо наявні в неї психічні розлади не є протипоказанням для виконання видів діяльності, у зв'язку з якими особа проходить обов'язкові попередній та періодичний психіатричні огляди;
- зробити висновок про нездатність виконувати види діяльності у випадку, коли психічні розлади є ротипоказанням для їх виконання;
- призначити додаткове психіатричне обстеження і визначити його обсяги (огляд або обстеження лікарем іншого фаху, психологічне тестування, методи діагностики тощо) та після обстеження направити особу для огляду ЛКК.
Після додаткового психіатричного обстеження особи
амбулаторно або в умовах стаціонару рішення про наявність або відсутність психіатричних протипоказань для виконання окремих видів діяльності приймає ЛКК психоневрологічного закладу з відповідним письмовим висновком у медичній документації та подальшим заповненням Протоколу.
Після проведення обов'язкових попереднього та
періодичного психіатричних оглядів, а при потребі - додаткового амбулаторного чи стаціонарного обстежень та огляду ЛКК, особі видається медична довідка про проходження обов'язкових попереднього та періодичного психіатричних оглядів, засвідчена круглою печаткою
психоневрологічного закладу, в якій зазначається наявність чи
відсутність у неї психіатричних протипоказань для виконання
окремих видів діяльності (робіт, професій, служби), згідно з
Переліком протипоказань.
Детально ознайомтесь тут zakon4.rada.gov.ua "Про затвердження Інструкції про проведення обов'язкових попередніх та періодичних психіатричних оглядів"
и тут zakon4.rada.gov.ua
Щодо Порядку проведення обов'язкових попередніх та періодичних психіатричних оглядів і переліку медичних психіатричних протипоказань щодо виконання окремих видів діяльності (робіт, професій, служби), що можуть становити безпосередню небезпеку для особи, яка провадить цю діяльність, або оточуючих.