Проблемы с общением и алиментами - Как я могу защитить свои родительские права и установить порядок общения с сыном?

Я развелся с женой 2 года назад, у нас есть сын, который живет с ней. Суд алименты при разводе не назначил. Всегда привозил деньги сам. На данный момент бывшая жена уже как пол года не дает ребенка и не позволяет с ним даже общаться по телефону. Я боюсь, что из-за того, что нет подтверждения моей помощи ребенку (хотя я давал деньги как на ребенка так и на ее жизнь) она может лишить меня родительских прав. Могу ли я сам подать иск на оплату алиментов и определить порядок и время общения с сыном?

Лучший ответ

В Украине невыплата алиментов не является основанием для лишения родительских прав, а вот не выполнение родительской обязанности по воспитанию ребенка - является п.2 ч.1 ст.164 СКУ.

На себя иск в суд подать о взыскании алиментов Вы не можете, если мать ребенка согласится Вы можете оформить у нотариусу договор о содержании ребенка, где определить все условия, а так если даете деньги на ребенка - берите расписки или же отправляя платежи указывайте их назначение как алименты на ребенка за конкретный месяц.

Что касается общения с ребенком Вам нужно обратится с иском в суд об установлении порядка и способов Вашего общения с ребенком.

Стаття 159. Вирішення судом спору щодо участі у вихованні дитини того з батьків, хто проживає окремо від неї

1. Якщо той із батьків, з ким проживає дитина, чинить перешкоди тому з батьків, хто проживає окремо, у спілкуванні з дитиною та у її вихованні, зокрема якщо він ухиляється від виконання рішення органу опіки та піклування, другий із батьків має право звернутися до суду з позовом про усунення цих перешкод.

2. Суд визначає способи участі одного з батьків у вихованні дитини (періодичні чи систематичні побачення, можливість спільного відпочинку, відвідування дитиною місця його проживання тощо), місце та час їхнього спілкування.

В окремих випадках, якщо це викликано інтересами дитини, суд може обумовити побачення з дитиною присутністю іншої особи.

Під час вирішення спору щодо участі одного з батьків у вихованні дитини береться до уваги ставлення батьків до виконання своїх обов'язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров'я та інші обставини, що мають істотне значення, в тому числі стан психічного здоров'я одного з батьків, зловживання ним алкогольними напоями або наркотичними засобами.

3. За заявою заінтересованої сторони суд може зупинити виконання рішення органу опіки та піклування до вирішення спору.

4. У разі ухилення від виконання рішення суду особою, з якою проживає дитина, суд за заявою того з батьків, хто проживає окремо, може передати дитину для проживання з ним.

5. Особа, яка ухиляється від виконання рішення суду, зобов'язана відшкодувати матеріальну та моральну шкоду, завдану тому з батьків, хто проживає окремо від дитини.

Здравствуйте, наше законодательство предусматривает ряд оснований лишения родительских прав, одним из которых является злостное уклонение от уплаты алиментов. Так как в вашем случае, суд еще не назначил вам уплату алиментов, то и доказать, что вы платили алименты - невозможно. Оснований лишать вас родительских прав не имеется. Что касается подачи вами иска на определение порядка и времени общения с сынов, на это вы имеете право.

Если вам понадобится помощь в составлении такого искового заявления, вы можете обратиться ко мне.

Спасибо за ответ!