Нужна ли доверенность на поезд для несовершеннолетних братьев при путешествии с мамой в Севастополь?

Я из Донецка, планирую завтра с мамой и тремя братьями уехать в Севастополь, (братьям 13,14,17 лет), Скажите пожалуйста, нужна доверенность в поезд на братьев, если мама едет с нами, с папой они не состоят в разводе, и в паспорте у мамы все дети официально зарегистрированы?

Лучший ответ

В Вашем случае разрешение отца не требуется для выезда за пределы границ Украины.

Державна прикордонна служба України надала роз’яснення у своєму листі від 23.05.2014 р. № 0.232-3999/0/6-14 щодо порядку перетину кордону з тимчасово окупованою територією, якою нині є Крим, із метою оздоровлення та відпочинку там дітей і за умови, що підприємство має в Криму власну базу відпочинку чи дитячий оздоровчий табір.

Порядок поїздок громадян України з Автономної Республіки Крим до інших областей України й у зворотному напрямку до АР Крим здійснюється безперешкодно через контрольні пункти в'їзду-виїзду за умови пред'явлення документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України.

Зокрема громадяни України, які не досягли 16-річного віку, можуть перетинати адміністративний кордон із тимчасово окупованою територією АР Крим за проїзним документом дитини чи паспортом громадянина України для виїзду за кордон одного з батьків, у який вони записані, і в його супроводі.

Крім того, у випадках, коли дитина прямує до АР Крим у супроводі одного з батьків або вповноваженої особи, нотаріально посвідчену згоду іншого з батьків (обох батьків) на виїзд дитини за кордон під час здійснення контрольних процедур на адміністративному кордоні з тимчасово окупованою територією АР Крим пред'являти не потрібно.

Вы СНАЧАЛА границу Украины должны пересечь прежде чем в РФ доехать И законы РФ, которые вам тут приводят тут не действтвуют!!!!!

Оформлення та видача документЁв для ви©зду за кордон неповнолЁтнЁх дЁтей

СамостЁйний ви©зд за кордон дЁтей, якЁ не досягли 18-рЁчного вЁку, здЁйсню¦ться за нотарЁально засвЁдченою згодою батькЁв (законних представникЁв). За вЁдсутностЁ згоди одного з батькЁв ви©зд неповнолЁтнього за кордон може бути дозволений на пЁдставЁ рЁшення суду.

ВЁдомостЁ про дЁтей, якЁ не досягли 18-рЁчного вЁку Ё ©дуть за кордон разом з батьками (законними представниками), записуються в паспорти батькЁв (законних представникЁв). У разЁ потреби самостЁйного ви©зду неповнолЁтнього за кордон оформля¦ться про©зний документ дитини, а в окремих випадках, неповнолЁтньому може бути видано паспорт.

Про©зний документ дитини вида¦ться органами внутрЁшнЁх справ за мЁсцем постЁйного проживання.

Про©зний документ дитини оформля¦ться на три роки або до досягнення нею 18-рЁчного вЁку.

За видачу про©зного документа дитини державне мито Ё консульський збЁр не справляються.

взято отсюда: ВЁдповЁдно до Закону Укра©ни "Про порядок ви©зду з Укра©ни Ё в'©зду в Укра©ну громадян Укра©ни" вЁд 21.01.1994 р.

www.mfa.gov.ua