Как зарегистрировать брак с иностранцем гражданином Азербайджана в г. Сумы, Украина - документы, процедура, возможность изменения фамилии

Как зарегистрировать брак на Украине а именно в г.Сумы с иностранцем гр.Азербайджана? Что для этого нужно и какие документы нужны для жениха чтобы нас могли расписать по закону? Может и мне нужны какие то еще документы? Распишите пожалуйста все по пунктам очень прошу... Я хочу сменить свою фамилию на фамилию мужа. Это возможно? В данный момент жених вообще ни разу не приезжал в Украину не учиться не работать, знание языка хорошее нас могут расписать в таком случае? Напишите ответ. Очень большое спасибо.
Лучший ответ

Якщо іноземець прибув з-за кордону з метою укласти шлюб в Україні, у нього на руках повинен бути документ, що підтверджує той факт, що він в даний час не перебуває у шлюбі.

Даний документ (довідка про сімейний стан) видається співробітником ЗАГСу в державі, де проживає іноземець, після пред'явлення документа, що підтверджує можливість вступу в шлюб.

Цей документ повинен бути виданий компетентним органом реєстрації, який знаходиться за місцем проживання даного іноземного громадянина.

Після цього, отриману довідку легалізують в посольстві (консульстві) України в даній державі.

Якщо держава приєдналася до Гаагзької конвенції (від 5 жовтня 1961 року), то на документі ставиться апостиль.

Для реєстрації шлюбу з громадянином України необхідно:

- Довідка про сімейний стан з перекладом на українську мову та нотаріальним засвідченням перекладу;

- Паспорт громадянина Грузіі з перекладом на українську мову та нотаріальним засвідченням перекладу;

- Якщо раніше були в шлюбі, то свідоцтво про розірвання шлюбу з перекладом на українську мову та нотаріальним засвідченням перекладу.

Н А К А З від 22.11.2007 № 1154/5

Про внесення змін до Правил реєстрації актів цивільного стану в Україні

6. Якщо в паспортах або паспортних документах іноземців та осіб без громадянства відсутні відомості про сімейний стан, то вони повинні одночасно подати документ про те, що не перебувають у шлюбі, виданий компетентним органом країни свого громадянства або країни постійного проживання та належним чином легалізований (легалізація консульською установою або дипломатичним представництвом України в цій країні, проставлення апостилю), якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України.

Зазначені документи можуть бути також видані або легалізовані консульською установою або дипломатичним представництвом цієї країни в Україні та надалі легалізовані Міністерством закордонних справ України, якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України.

Якщо в паспортах або паспортних документах є відмітка про припинення шлюбу вищезазначених осіб, документ про те, що особа не перебуває в шлюбі, повинен бути пред'явлений за період після розірвання шлюбу.