Urgent - Secure the Presidential Letter of Guarantee (PLOG) for Your Inheritance Funds

Вопрос №4694863 из г. Фергана
опубликован 24.08.2014, 13:47

YOU SHOULD ACT QUICKLY TO SECURE THIS PLOG Распечатать

9 авг. в 23:05

Lomé, Consular

Кому

yri1949@yandex.com

Копия

leonov_48@inbox.ru, leobtl121@gmail.com

ПеревестиСоздать правилоСвойства письма

×Язык письма — английский

. Перевести на русский

?

Dear Mr. Yuriy Leonov,

From our analysis, it shows that you need to get the Presidential Letter of Guarantee (PLOG) to release your inheritance funds in your name. And also from your correspondences with your late lawyer's son it shows that you have not been forthcoming in making sure that your inheritance was released to you by the government of Togo.

You should know that we have done all diplomatically possible to position you for an unhindered claims process which has given you the right to be in contact with all the necessary authorities you have corresponded with including the top government officials of Togo.

It will be a deliberate wasted efforts by you if you have not until now been able to secure this Presidential Letter Of Guarantee which releases your inheritance funds in your name. We have done all we need to diplomatically do under our diplomatic ethics of operations on your behalf to give an unrestricted access to the Government of Togo for the procurement of all necessary legal documents of your inheritance. All you need to do now is to make sure that your late lawyer's son is morally supported by you to finish the process of securing this PLOG as soon as you can, seeing that it is only this document that is holding back your inheritance funds from you and your family. Mobilize all your family members to raise the necessary money for you secure this PLOG as soon as possible; you should do a family funds raising before you lose the opportunity of securing this last document from the Government of Togo.

You need to do all you can to make sure that you secure/obtain this document within the stipulated time before it will be too late for you to get. You should not go for a new application of this same document because that will be too difficult for you to do if you elapse the given time of getting the document from the office of the president at this time.

Sec. Jude O'SBORNE,

Secretary General to Amb.Robert E.Whitehead.

Embassy of America, Lome TOGO.

Boulevard Eyadema B.P. 852, Lomé

Tel.: (+228) 2261 5470

Emails: jude.ossborne@gmail.com, ConsularLome@state.gov.

Лучший ответ
Рекомендуется

Вы имеете дело с самым обычным мошенником.

Удалите это письмо и не вспоминайте о нем больше.

24.08.2014, 13:54

Что такое D.I.S.T. certificate , который выдает FBI

03.03.2016, 20:53

Это бумажка, с которой следует сходить в туалет.

03.03.2016, 20:56