Доброполье, 29.08.2014, 18:46

Можно ли вывести ребенка беженцам из Украины в Белоруссию по свидетельству о рождении, или нужен выездной документ?

Вопрос №4734261 из г. Доброполье
опубликован 29.08.2014, 18:46
Можно ли вывести ребенка беженцам из украины в белоруссию по свидетельству о рождении, или нужен выездной документ?
Лучший ответ
Рекомендуется

Нельзя.

Відповідно до п. 4 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.95 № 57 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 25.08.2010р. № 724) Виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється:

1) за нотаріально посвідченою згодою другого з батьків із зазначенням у ній держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі, якщо другий з батьків відсутній у пункті пропуску;

2) без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків:

якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який (яка) відсутній у пункті пропуску;

якщо у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, з яким перетинає державний кордон громадянин, який не досяг 16-річного віку, або проїзному документі дитини є запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на консульський облік у дипломатичному представництві або консульській установі України за кордоном;

у разі пред'явлення документів або їх нотаріально засвідчених копій:

- свідоцтва про смерть другого з батьків;

- рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;

- рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;

- рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;

- рішення суду про надання дозволу на виїзд з України громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків;

- довідки про народження дитини, виданої відділом реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України (під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері).

ОСОБЛИВОСТІ ВИЇЗДУ ДІТЕЙ – ГРОМАДЯН УКРАЇНИ

до Республіки Білорусь: діти – громадяни України можуть перетинати державний кордон за наявності проїзного документа дитини, або за паспортом громадянина України для виїзду за кордон одного з батьків, у який вони вписані, та у його супроводі.

30.08.2014, 15:22
Оценка автора вопроса:
Большое спасибо за развернутый и понятный ответ!

Как вариант - загранпаспорт может быть.

01.09.2014, 23:21

Выезд в Белоруссию хотим осуществить всей семьей . при наличии 2-х родителей все равно проездной на ребенка нужен? В городе никакие документы сейчас не оформляют как быть ?

01.09.2014, 13:45