Донецк, 25.01.2015, 20:23

Мама умерла три месяца назад Остался дом на Украине в Донецке Что делать.

Вопрос №5927996 из г. Донецк
опубликован 25.01.2015, 20:23
Мама умерла три месяца назад Осталя дом на Украине в Донецке Что делать.
Лучший ответ
Рекомендуется

Подать заявление нотариусу о принятии наследства в течение 6 месяцев о дня смерти матери.

25.01.2015, 22:22
Оценка автора вопроса:
Благодарю Вас за полезную консультацию!

Я, в России, где мне подать заявление нотариусу, в России или на Украине

26.01.2015, 21:17

В Україні. На підконтрольній українській владі території.

27.01.2015, 00:46

Заявление подавать лично или есть другие варианты и какие? Обстановка на Украине напряженная, поэтому заявление можно подать в соседних городах, или именно в Донецке? Какие нужны документы? Кто этим занимается юрист или натариус

27.01.2015, 20:48

Особисто. Можливо і поштою але підпис має бути нотаріально посвідчений Може і в Донецьку Вам видадуть свідоцтво але чи варто воно буде того паперу на якому написане. Моя порада, краще на підконтрольній українській владі території, а в ДНР Ви завжди зможете зробити.Реєструє нотаріус але збирає документи спадкоємець(може і юрист за Вашим дорученням).

Перелік документів для заведення спадкової справи

1. Свідоцтво про смерть (оригінал) та медичну довідку із зазначенням причини смерті.

2. Документ, що підтверджує останнє місце проживання спадкодавця (Довідка ЖЕК, або Довідка ЖБК, або домова книга з позначкою про реєстрацію та зняття з реєстрації померлого) та Довідка Ф-3 (з відомостями про те, хто постійно проживав із спадкодавцем на момент відкриття спадщини).

3. Документи, що підтверджують родинні та сімейні стосунки спадкодавця та спадкоємців (Свідоцтва про народження, Свідоцтва про шлюб, Свідоцтва про розірвання шлюбу).

4. Паспорти, ідентифікаційні номери спадкоємців.

5. За наявності – ідентифікаційний номер спадкодавця.

6. За наявності - Правовстановлюючі документи на майно (договір купівлі-продажу, дарування та інші; свідоцтво про право на спадщину; ощадні книжки, банківські договори; сертифікати, акції, інші цінні папери; тощо), які необхідні нотаріусу для виготовлення необхідних запитів.

7. Відомості про всіх інших відомих спадкоємців (прізвище, ім’я по батькові, адреса проживання).

8. За наявності заповіту, подається його оригінал та відомості щодо осіб, які мають право на обов`язкову частку.

27.01.2015, 21:01