Может ли племянник оспорить завещание и отсудить у меня квартиру, которую мой дедушка завещал мне?
При этом в суд обратится с может с требованием признать завещание недействительным.
Стаття 1257 ЦКУ Недійсність заповіту
1. Заповіт, складений особою, яка не мала на це права, а також заповіт, складений з порушенням вимог щодо його форми та посвідчення, є нікчемним.
2. За позовом заінтересованої особи суд визнає заповіт недійсним, якщо буде встановлено, що волевиявлення заповідача не було вільним і не відповідало його волі.
3. Недійсність окремого розпорядження, що міститься у заповіті, не має наслідком недійсності іншої його частини.
4. У разі недійсності заповіту спадкоємець, який за цим заповітом був позбавлений права на спадкування, одержує право на спадкування за законом на загальних підставах.
Если дедушка в своем уме, на учете ни где состоял на момент составления завещания, травм головы не было, то не сможет оспорить.