Проблемы с выплатой алиментов в Москве - Как разрешить ситуацию и что делать при переезде в Россию
1. Алимент туламай куйганлиги тугрисида суд ижрочисига мурожаат килинг.
2. ФПК,, 241-модда.
Яшаш жойи номаълум булган жавобгарга нисбатан даъволар унинг мол-мулки турган жойда ёки унинг сунгги яшаган жойида та?дим этилиши мумкин.
............................................
Агар даъвогарнинг вояга етмаган болалари борлиги, шунингдек, ногиронлиги ёки огир касаллиги туфайли у жавобгар яшаб турган жойдаги фукаролик ишлари буйича туманлараро, туман (шахар) судига боришга кийналса, никохни бекор килиш тугрисидаги даъволар даъвогарнинг яшайдиган жойида такдим этилиши мумкин.