Каким образом можно изменить фамилию дочери после ее материального обеспечения в течение 6 лет?
Менинг 1-турмушимдан 6 ёшли кизим бор. 1 йил олдин бошка одамга турмушга чикканман. Кизимни янги турмуш уртогимнинг фамилиясига кандай утказсам булади?
P.S.боламнинг отаси 2012 йилда 1 йил давомида алимент тулаган. Шундан сунг ишдан бушаб, алимент туламаган.
Оила кодекси:
159-модда. Ота-онанинг боланинг фарзандликка олинишига розилиги
Болани фарзандликка олиш учун фарзандликка олинаётган бола ота-онасининг розилиги талаб этилади.
Демак аввал фарзандликка олиш масаласини хал этииш ва ундан кейин унинг фамилисини узгартириш масласини куриш керак булади.