Ассаломалекум! Ундан келгусида фарзанди бўлган турмушга ўтишда ажрашса нима булади?

Вопрос №17196780 из г. Турткуль
опубликован 06.04.2020, 17:37

Ассаломалекум биринчи вафот этган қулида хозир битта уғли бор агар иккинчи аёл бн турмуш қуриб ундан 2 фарзанд бор агар ажрашса нима булади мол мулкга эга чиқадими ёки алимент олинадими.

Лучший ответ
Рекомендуется

Тайёр уй жойга келган лекин отамдан 2 фарзанд курди учинчиси отамни фамилясига утган мол мулкга даво килиши мумкинми.

08.04.2020, 08:11

Отангизни вафотидан кейин мерос мулкига давогар отангизни фарзандалири каторида.

08.04.2020, 08:53

Саволизни тушинмадим.

07.04.2020, 13:03

Агар ажрашса уй жойга давогар чиқадими.

07.04.2020, 13:28

Уй-жой никох даврида биргаликда олинган булса, турмуш уртогингизни 1/2 кисмига эгалиги булади.

08.04.2020, 08:00

Тайёр уй жойга келган лекин отамдан 2 фарзанд курди учинчиси отамни фамилясига утган мол мулкга даво килиши мумкинми.

08.04.2020, 08:11

Отангизни вафотидан кейин мерос мулкига давогар отангизни фарзандалири каторида.

08.04.2020, 08:53

Кечирасиз жавобинггизга тушунмадим.

08.04.2020, 09:19

Факат мерос улушига даъвогар, мерос мулки адангизни вафотидан кейин очилади.

08.04.2020, 09:27

А что, так можно было?

21.08.2024, 20:27