Как оформить гражданство ребенку в Чехии, если родители разведены и отец проживает в России?
Закон о гражданстве Чешской республики № 186 / 2013, а именно статья 18, гласит:
§ 18
(2) Pokud zadost o udeleni statniho obcanstvi Ceske republiky podava jen jeden z rodicu ditete, muze do zadosti dite zahrnout pouze se souhlasem druheho
rodice s jeho uredne overenym podpisem. Uredne overeny podpis se nevyzaduje, jestlize druhy rodic vyjadri svuj souhlas a zadost podepise pred spravnim organem, u nehoz je zadost podana. Souhlas druheho rodice se
nevyzaduje, pokud byl rodicovske odpovednosti zbaven, vykon jeho rodicovske odpovednosti byl v teto oblasti omezen nebo pozastaven, neni-li jeho pobyt,
pokud zije mimo uzemi Ceske republiky, znam nebo zemrel.
(3) Rodice, popripade jeden z rodicu, mohou podat samostatnou zadost o udeleni statniho obcanstvi Ceske republiky pro dite. Pokud zadost podava jeden
z rodicu, muze tak ucinit pouze se souhlasem druheho rodice s jeho uredne overenym podpisem. Souhlas druheho rodice, pripadne uredni overeni podpisu, se nevyzaduje za podminek uvedenych v odstavci 2....
Здравствуйте. Да, нужно будет