Супруга подала на развод и не разрешает видеть ребенка - какие последствия, если я заберу его на месяц без ее согласия?

С супругой женаты 3 года. Полтора года назад мы переехали к её родителям, в связи с рождением ребенка. 2 недели назад она подала на развод, на тот момент уехала в неизвестном для меня направлении. Соответственно меня в грубой форме попросили покинуть помещение. И я переехал в свою квартиру, которая находиться в другом городе. С женой компромисса не находим. Не дает общятся, видеть, ребенка когда я приезжал. Говорит что увидишь после суда. Какие будут последствия если я приеду, и без ее согласия заберу ребенка на месяц, для того что бы съездить в карпаты на отдых, и показать дочь своим родным. Я не против того что бы мать видела ребенка, когда он будет со мной. Спасибо.
Лучший ответ

Добрый вечер, Анатолий!

У родителей одинаковые права в отношении ребенка, учитывая возраст ребенка, скорей всего суд решит вопрос о проживании ребенка с матерью, т.к. без матери ребенок не сможет находится.

На месяц забрать ребенка от матери не можете, т.к. в итоге суд примет решение не в Вашу пользу, и может ограничить Ваши встречи с ребенком, т.к. Вы создаете угрозу для жизни и здоровья ребенка, особенно если ребенок на грудном вскармливании у матери.

Стаття 159 СКУ. Вирішення судом спору щодо участі у вихованні дитини того з батьків, хто проживає окремо від неї

1. Якщо той із батьків, з ким проживає дитина, чинить перешкоди тому з батьків, хто проживає окремо, у спілкуванні з дитиною та у її вихованні, зокрема якщо він ухиляється від виконання рішення органу опіки та піклування, другий із батьків має право звернутися до суду з позовом про усунення цих перешкод.

2. Суд визначає способи участі одного з батьків у вихованні дитини (періодичні чи систематичні побачення, можливість спільного відпочинку, відвідування дитиною місця його проживання тощо), місце та час їхнього спілкування.

В окремих випадках, якщо це викликано інтересами дитини, суд може обумовити побачення з дитиною присутністю іншої особи.

Під час вирішення спору щодо участі одного з батьків у вихованні дитини береться до уваги ставлення батьків до виконання своїх обов'язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров'я та інші обставини, що мають істотне значення, в тому числі стан психічного здоров'я одного з батьків, зловживання ним алкогольними напоями або наркотичними засобами.

Стаття 161. Спір між матір'ю та батьком щодо місця проживання малолітньої дитини

1. Якщо мати та батько, які проживають окремо, не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування або судом.

Під час вирішення спору щодо місця проживання малолітньої дитини беруться до уваги ставлення батьків до виконання своїх батьківських обов'язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров'я та інші обставини, що мають істотне значення.

2. Орган опіки та піклування або суд не можуть передати дитину для проживання з тим із батьків, хто не має самостійного доходу, зловживає спиртними напоями або наркотичними засобами, своєю аморальною поведінкою може зашкодити розвиткові дитини.