Харьков, 24.12.2015, 16:56

Звонок с работы в декрете - предприятие обанкротилось, предложили выкуп и компенсацию

Вопрос №9235940 из г. Харьков
опубликован 24.12.2015, 16:56
Нахожусь в декрете 2 г, вчера позвонили с работы попросили срочно сегодня приехать. Приехала, оказалось вызвали всех декретчиц (нас четверо) сказали предприятие вроде бы обанкротилось, будет выкупать другая фирма, другая страна. Предложили написать по собственному, мы все отказались. Управляющая предложила всем по тысяче наличкой на руки если напишем по соглашению сторон. Мы спросили если мы не напишем заявления на увольнения и останемся в штате, ответила ссылаясь на то что они еще не знают какой будет штат и зарплаты. В принципе никто из нас возвращаться не собирается, но и трудовую забирать никто не хочет до окончания декрета.
Лучший ответ
Рекомендуется

Уволить Вас не могут без последующего трудоустройства.

Стаття 184 КЗпП. Гарантії при прийнятті на роботу і заборона звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей

Звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років - частина шоста статті 179), одиноких матерів при наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини-інваліда з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов'язковим працевлаштуванням. Обов'язкове працевлаштування зазначених жінок здійснюється також у випадках їх звільнення після закінчення строкового трудового договору. На період працевлаштування за ними зберігається середня заробітна плата, але не більше трьох місяців з дня закінчення строкового трудового договору.

25.12.2015, 17:12

Здравствуйте! Пока ничего не пишите. Возможно ,они предложат сокращение или по соглашению сторон но с более серьезной выплатой.

24.12.2015, 17:30

У меня есть право на выходное пособие если напишу по соглашению сторон?

25.12.2015, 21:36

Да, в размере среднемесячного заработка.

Стаття 44 КЗпП Вихідна допомога

При припиненні трудового договору з підстав, зазначених у пункті 6 статті 36 та пунктах 1, 2 і 6 статті 40 цього Кодексу, працівникові виплачується вихідна допомога у розмірі не менше середнього місячного заробітку; у разі призову або вступу на військову службу, направлення на альтернативну (невійськову) службу (пункт 3 статті 36) - у розмірі двох мінімальних заробітних плат; внаслідок порушення власником або уповноваженим ним органом законодавства про працю, колективного чи трудового договору (статті 38 і 39) - у розмірі, передбаченому колективним договором, але не менше тримісячного середнього заробітку; у разі припинення трудового договору з підстав, зазначених у пункті 5 частини першої статті 41, - у розмірі не менше ніж шестимісячний середній заробіток.

25.12.2015, 21:39