Участники боевых действий - возраст выхода на пенсию и стаж вредности по второму списку

Вопрос №9270631 из г. Винница
опубликован 28.12.2015, 17:09
Участник боевых действий имеет стаж вредности по второму списку. Возраст выхода на пенсию, в 50 или в 55.Спасибо за участие, два года не могу найти ответ на этот вопрос.
Лучший ответ
Рекомендуется

працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах

із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком № 2

виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним

Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих

місць - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 30

років у чоловіків, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених

роботах, і не менше 25 років у жінок, з них не менше 10 років на

зазначених роботах.

До досягнення віку, встановленого абзацом першим цього

пункту, право на пенсію за віком на пільгових умовах мають жінки

1970 року народження і старші після досягнення ними такого віку:

50 років - по 31 березня 1965 року включно;

50 років 6 місяців - з 1 квітня 1965 року по 30 вересня 1965

року;

51 рік - з 1 жовтня 1965 року по 31 березня 1966 року;

51 рік 6 місяців - з 1 квітня 1966 року по 30 вересня 1966

року;

52 роки - з 1 жовтня 1966 року по 31 березня 1967 року;

52 роки 6 місяців - з 1 квітня 1967 року по 30 вересня 1967

року;

53 роки - з 1 жовтня 1967 року по 31 березня 1968 року;

53 роки 6 місяців - з 1 квітня 1968 року по 30 вересня 1968

року;

54 роки - з 1 жовтня 1968 року по 31 березня 1969 року;

54 роки 6 місяців - з 1 квітня 1969 року по 30 вересня 1969

року;

55 років - з 1 жовтня 1969 року по 31 грудня 1970 року.

За відсутності стажу роботи, встановленого абзацом першим

цього пункту, у період до 1 квітня 2024 року пенсія за віком на

пільгових умовах призначається за наявності стажу роботи:

з 1 квітня 2015 року по 31 березня 2016 року - не менше 25

років 6 місяців у чоловіків і не менше 20 років 6 місяців у жінок;

з 1 квітня 2016 року по 31 березня 2017 року - не менше 26

років у чоловіків і не менше 21 року у жінок;

з 1 квітня 2017 року по 31 березня 2018 року - не менше 26

років 6 місяців у чоловіків і не менше 21 року 6 місяців у жінок;

з 1 квітня 2018 року по 31 березня 2019 року - не менше 27

років у чоловіків і не менше 22 років у жінок;

з 1 квітня 2019 року по 31 березня 2020 року - не менше 27

років 6 місяців у чоловіків і не менше 22 років 6 місяців у жінок;

з 1 квітня 2020 року по 31 березня 2021 року - не менше 28

років у чоловіків і не менше 23 років у жінок;

з 1 квітня 2021 року по 31 березня 2022 року - не менше 28

років 6 місяців у чоловіків і не менше 23 років 6 місяців у жінок;

з 1 квітня 2022 року по 31 березня 2023 року - не менше 29

років у чоловіків і не менше 24 років у жінок;

з 1 квітня 2023 року по 31 березня 2024 року - не менше 29

років 6 місяців у чоловіків і не менше 24 років 6 місяців у жінок.

Працівникам, які не мають стажу роботи із шкідливими і

важкими умовами праці, передбаченого абзацом першим цього пункту,

але мають не менше половини стажу на зазначених роботах, за

наявності передбаченого загального стажу роботи пенсії за віком на

пільгових умовах призначаються із зменшенням пенсійного віку,

встановленого абзацом першим частини першої статті 26 Закону

України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування":

чоловікам - на 1 рік за кожні 2 роки 6 місяців такої роботи;

жінкам - на 1 рік за кожні 2 роки такої роботи. Зазначене

зменшення пенсійного віку жінкам застосовується також у період

збільшення віку виходу на пенсію по 31 грудня 2021 року;

29.12.2015, 16:03

Совмещение двух льгот : участник боевых действий и вредность по 2списку, где каждая предусматривает выход на пенсию раньше установленного срока по возрасту.

30.12.2015, 00:16

Обирайте на власний розсуд. По списку- 55 років. 30 загального та 12,6 спеціального. а для учасника - 55 років та 25 років загального. При визначенні беріть до уваги розмір пенсії.

30.12.2015, 08:06