Лисичанск, 10.05.2016, 19:42

Просьба о переводе на должность машиниста крана (крановщика) занятого на ремонте турбинного и газотурбинного оборудования в связи с снятием второй категории вредности

Вопрос №10512371 из г. Лисичанск
опубликован 10.05.2016, 19:42
Я работаю машинистом мостового крана (занятый на ремонте котельного турбинного оборудования) на ТЭЦ ЧАОЛИНИК в Лисичанске Луганской области. Завод стоит пятый год на ремонте, но провели аттестацию рабочего места и решили снять вторую категорию вредности. При этом мне говорят писать заявление, прошу перевести на машинист крана (крановщик) занятый на ремонте котельного, турбинного оборудования (газотурбинного оборудования). Я должна писать заявление о переводе и сама подписывать у всех?
Лучший ответ
Рекомендуется

Если Вы хотите, чтобы Вас перевели пишите, заставить Вас не могут, а если Вам меняют условия труда, так должны уведомлять за два месяца.

Стаття 32 КЗпП Переведення на іншу роботу. Зміна істотних умов праці

Переведення на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації, а також переведення на роботу на інше підприємство, в установу, організацію або в іншу місцевість, хоча б разом з підприємством, установою, організацією, допускається тільки за згодою працівника, за винятком випадків, передбачених у статті 33 цього Кодексу та в інших випадках, передбачених законодавством.

Не вважається переведенням на іншу роботу і не потребує згоди працівника переміщення його на тому ж підприємстві, в установі, організації на інше робоче місце, в інший структурний підрозділ у тій же місцевості, доручення роботи на іншому механізмі або агрегаті у межах спеціальності, кваліфікації чи посади, обумовленої трудовим договором. Власник або уповноважений ним орган не має права переміщати працівника на роботу, протипоказану йому за станом здоров'я.

У зв'язку із змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов праці - систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших - працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.

Якщо колишні істотні умови праці не може бути збережено, а працівник не згоден на продовження роботи в нових умовах, то трудовий договір припиняється за пунктом 6 статті 36 цього Кодексу.

Стаття 33 КЗпП Тимчасове переведення працівника на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором

Тимчасове переведення працівника на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, допускається лише за його згодою.

Власник або уповноважений ним орган має право перевести працівника строком до одного місяця на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, без його згоди, якщо вона не протипоказана працівникові за станом здоров'я, лише для відвернення або ліквідації наслідків стихійного лиха, епідемій, епізоотій, виробничих аварій, а також інших обставин, які ставлять або можуть поставити під загрозу життя чи нормальні життєві умови людей, з оплатою праці за виконану роботу, але не нижчою, ніж середній заробіток за попередньою роботою.

У випадках, зазначених у частині другій цієї статті, забороняється тимчасове переведення на іншу роботу вагітних жінок, жінок, які мають дитину-інваліда або дитину віком до шести років, а також осіб віком до вісімнадцяти років без їх згоди.

Стаття 34 КЗпП Тимчасове переведення на іншу роботу в разі простою

Простій - це зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами.

У разі простою працівники можуть бути переведені за їх згодою з урахуванням спеціальності і кваліфікації на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації на весь час простою або на інше підприємство, в установу, організацію, але в тій самій місцевості на строк до одного місяця.

10.05.2016, 21:44
Оценка автора вопроса:
Благодарю Вас за полезную консультацию!

Спасибо за понятный ответ ответ, только я ,наверно, не сосем точно сформулировала вопрос. Я остаюсь на том же месте и выполняю ту же работу,ТЭЦ работает отопительный сезон,а сейчас остановочный ремонт. Так вот смена профессии (вернее название) это всего лишь снять вредность( которая сейчас мне идет) . Нам сказали,что провели аттестацию рабочего места и вредность не подтвердили, я думаю на основе приказа должны перевести, а не я сама прошу перевести? Или это статья 32, если я не согласна,то через два месяца меня могут уволить? Буду признательна за ответ!

12.05.2016, 06:02

Это тот же перевод или изменение существенных условий труда, поэтому нужно исходить из текста приказа, по ст.32 КЗоТа, уведомить должны за 2 месяца, и Вам принимать решение, согласны Вы так работать или нет, эти два месяца они Вам должны предъявлять все свободные вакансии на предприятии.

Если Вы не на что не соглашаетесь, тогда только могут уволить, а если Вы согласитесь с измененными условиями труда Вас никто не имеет права увольнять.

12.05.2016, 09:43