Documents required for marriage in Australia - What documents should I provide regarding my children living with their mother in Yerevan?

I'm going to marry me Avstraliyu.U in Yerevan there are two detey.Oni live with materyu.Posolstvo me ask what documents related to children?
Лучший ответ

Необходимо предоставить документы, что стороны, желающие вступить в брак, в настоящее время не состоят в браке с другим лицом.

Извините, но Вы не поняли мой вопрос.

С меня на счёт детей что то попросят предявить?