Использование кассовой книги и банковских операций при приобретении квартиры - какая сумма должна быть проведена через кассу, а какая через банк, и какие документы должно предоставить ООО
Я оформил предварительный договор на право приобретения квартиры в строящемся доме с ООО, была уплачена сумма (наличность) и заверен договор у нотариуса. Какую сумму денег имеет право провести ООО через кассовую книгу, а какую через банк. И какие справки о денежных оперциях должен предоставить ООО (кассовую книгу, банковские квитанции и т.д.) ?
Відповідно до п.2.3 глави 2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.04 №637, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.01.05. за №40/10320 із змінами і доповненнями (далі - Положення), установлено, що гранична сума готівкового розрахунку одного підприємства (підприємця) з іншим підприємством (підприємцем) протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами не повинна перевищувати 10000 грн. Платежі понад зазначену граничну суму проводяться виключно в безготівковій формі.
Таким чином, обмеження у 10000 грн. стосується лише взаємовідносин між суб'єктами підприємницької діяльності, тобто до Вас, як фізичної особи, вказана норма не має жодного відношення!
Стосовно сплати грошових коштів ТОВ повинна Вам надати квитанцію (прибутковий касовий ордер).