Молодая девушка ищет справедливость - Чья сторона будет в суде по лишению матери родительских прав?

Я меня отец умер,5 лет назад! С мамой не живу, а живу с бабушкой! Мама не помагает, ни деньгами, ничем! Алименты по папе не получаю, поскольку ни я ни мама ни де не прописаны! Мама живет в селе, со своей мамой, а мы с бабушкой в Киеве! Мне 14 исполнилось, говоря что я уже сама могу лишить маму родительских прав, подскажите пожалуйста, суд будет на моей стороне, или на маминой стороне?

Лучший ответ

Алиса, сложно сказать, на чьей стороне будет суд, но инициировать лишение родительских прав необходимо твоей бабушке. Но учитывая твой возраст, бабушке надо будет,мало того, что регистрировать тебя у себя по месту жительства, так еще и оформлять опекунство на тебя. Процесс достаточно трудоемкий...

Вы можете и лично подать иск о лишении матери родительских прав в суд.

В таком возрасте оформляется не опека, а попечительство над ребенком.

Бабушка сможет быть попечителем, и будет иметь право на получение пенсии по утрате кормильца, со смертью отца, и требовать алименты с мамы, можно сразу при лишении ее родительских прав.

Стаття 165 СКУ. Особи, які мають право звернутися з позовом до суду про позбавлення батьківських прав

1. Право на звернення до суду з позовом про позбавлення батьківських прав мають один з батьків, опікун, піклувальник, особа, в сім'ї якої проживає дитина, заклад охорони здоров'я, навчальний або інший дитячий заклад, в якому вона перебуває, орган опіки та піклування, прокурор, а також сама дитина, яка досягла чотирнадцяти років.

Стаття 166. Правові наслідки позбавлення батьківських прав

1. Особа, позбавлена батьківських прав:

1) втрачає особисті немайнові права щодо дитини та звільняється від обов'язків щодо її виховання;

2) перестає бути законним представником дитини;

3) втрачає права на пільги та державну допомогу, що надаються сім'ям з дітьми;

4) не може бути усиновлювачем, опікуном та піклувальником;

5) не може одержати в майбутньому тих майнових прав, пов'язаних із батьківством, які вона могла б мати у разі своєї непрацездатності (право на утримання від дитини, право на пенсію та відшкодування шкоди у разі втрати годувальника, право на спадкування);

6) втрачає інші права, засновані на спорідненості з дитиною.

2. Особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов'язку щодо утримання дитини.

Одночасно з позбавленням батьківських прав суд може на вимогу позивача або за власною ініціативою вирішити питання про стягнення аліментів на дитину.