Москва, 15.09.2014, 20:23

Ассалому алейкум. Илтимос рейтинг Россия Федерации сига клип патент олиш учун хендай хужжатлар крак?

Вопрос №4875530 из г. Москва
опубликован 15.09.2014, 20:23
Ассалому алейкум. Илтимос айтинг Россия Федерацисига келиб патент олиш учун кандай хужжатлар керак?
Лучший ответ
Рекомендуется

Ваалейкум ассалом!

Россия Федерациясига виза олишни талаб этмайдиган тартибда келиб, крнуний тарзда яшаётган чет эт фукдроси патент олиш учун миграция сохдси ижроия хукуматининг федерал органига куйидаги хужжатларни такдим этиши керак:

1) патент олиш тугрисида ариза;

2) мазкур чет эллик фукаронинг шахсини тасдикдовчи ва бу жихдтдан Россия Федерациясида тан олинган хужжат;

3) мазкур чет эллик фукаронинг Россия Федерациясига киргани тугрисида чегара назорат органи томонидан белги куйилган миграция картаси ёки миграция сохдси ижроия хукумати федерал органи томонидан мазкур хорижий фукарога берилган худудий орган белгисига эга миграция картаси;

4) Россия Федерациясининг соликлар ва тушимлар тугрисидаги крнунига мувофик, урнатилган тартибда белгилаб берилган аванс туловлари к^финишидаги, патент асосида жисмоний шахсларнинг амалга оширган мехмат фаолиятининг аввалги даври учун жисмоний шахслардан олинадиган даромад соликдарини тулаганлигини тасдикдовчи хужжатлар (келгусида -солик. тулаганлиги тугрисидаги хужжат);

5) миграция сохдси ижроия хукуматининг федерал органи томонидан тасдикданган форма буйича такдим этиладиган чет эллик фукаро томонидан амалга опгириладиган мех,нат фаолияти турлари тугрисидаги маълумотлар.

15.09.2014, 20:28
Оценка автора вопроса:
Ваш ответ мне очень помог, спасибо!

Рахмат сизга ака. Яна бир саволим бор. Патент учун канча пул тулаш керак?

15.09.2014, 20:32

Хар ойига 1216 рубл

15.09.2014, 20:34

Ака, сизга каттакон рахмат! Миграционный служба билан проблема булса ман сизга хабар бераман

15.09.2014, 20:46

Хуп, майли. Хамиша ёрдам беришга таёрман

15.09.2014, 20:47