Как удалить отца из свидетельства о рождении без оспаривания отцовства и лишения родительских прав?

Вопрос №5750599 из г. Киев
опубликован 01.01.2015, 20:58
Как мне вычеркнуть отца из свидетельства о рождении без оспаривания отцовства? Подала иск на развод и на алименты, мне сказали, если не платит полгода-есть основание на лишение родительских прав, так ли это? Как сделать так, чтобы отец нигде не фигурировал вообще?
Лучший ответ
Рекомендуется

Не погоджусь з колегою. Несплата аліментів не є підставою для позбавлення батьківських прав. Читайте ст. 164 СК:

1. Мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він:

1) не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування;

2) ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини;

3) жорстоко поводяться з дитиною;

4) є хронічними алкоголіками або наркоманами;

5) вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва;

6) засуджені за вчинення умисного злочину щодо дитини.

Для отримання статусу одинокої матері не потрібно позбавляти батьківських прав.

01.01.2015, 21:20

Статьи законодательства, упомянутые юристами в ответах:

Даже при лишении родительских прав из графы отец его не вычеркнут. Лишить в случае неуплаты алиментов 6 и более месяцев можно.

01.01.2015, 21:03

А смогу ли я считаться матерью одиночкой,если лишу его прав?

01.01.2015, 21:08

Нет не можете. Даже лишённый родительских прав он должен содержать малыша и оплачивать алименты

01.01.2015, 21:09

А что тогда мне это даст?????((((Статуса матери одиночки не будет,так смысл лишать или в этом есть какие-то преимущества?Ответьте пожалуйста!я через полгода после неуплаты хотела забрать заявление на алименты,когда прав лишу,он их все равно платить не будет,так как без работы,он только в мае этого года из тюрьмы вышел.

01.01.2015, 21:16

В будущем когда ваш малыш станет взрослым/18 лет/, а биологический отец больным и старым он не сможет выиграть суд на оплату алиментов на содержание родителей. Поверье это очень часто бывает. Дело ваше.

01.01.2015, 21:19

Он в прошлом наркоман,был осужден за наркотики,поэтому может и не дожить до ее 18-летия,хотя кто знает...Могу ли я в данной ситуации получить статус матери-одиночкиЕсли да,то что для этого нужно?Спасибо!

01.01.2015, 21:39

Ответьте пожалуйста!!!!

01.01.2015, 21:59

Звертатись за призначенням необхідно до органів праці та соціального захисту населення по місцю реєстрації отримувача допомоги. Допомога може бути призначена за місцем фактичного проживання за умови подання довідки про неодержання зазначеної допомоги в органі праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації.

Важливо врахувати, що допомога на дітей одиноким матерям призначається незалежно від одержання на дітей інших видів допомоги.

Перелік документів необхідних для отримання допомоги

Для призначення допомоги на дітей одиноким матерям до органу праці та соціального захисту населення подаються такі документи:

1) заява про призначення допомоги, що складається за формою, затвердженою Мінпраці;

2) витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження дитини, виданий відділом державної реєстрації актів цивільного стану, або довідка про народження, видана виконавчим органом сільської, селищної, міської (крім міст обласного значення) рад, із зазначенням підстави внесення відомостей про батька дитини до актового запису про народження дитини відповідно до абзацу першого частини першої статті 135 Сімейного кодексу України, або документ про народження, виданий компетентним органом іноземної держави, в якому відсутні відомості про батька, за умови його легалізації в установленому законодавством порядку;

3) копія свідоцтва про народження дитини;

4) довідка про проживання дитини з матір’ю, видана за місцем проживання сім’ї. У разі неможливості одержати таку довідку орган праці та соціального захисту населення здійснює обстеження сім’ї за місцем проживання і складає акт із зазначенням факту проживання дитини з матір’ю. У разі, коли дитина навчається за межами населеного пункту, в якому проживає мати, і не перебуває на повному державному утриманні, замість довідки про проживання дитини з матір’ю подається довідка з місця проживання матері та довідка з місця проживання (навчання) дитини.

Мати (батько) дітей у разі смерті одного з батьків, які не одержують на них пенсію в разі втрати годувальника або соціальну пенсію, подають копію свідоцтва про смерть одного з подружжя та довідку про те, що вони не одержують на дітей зазначені пенсії.

02.01.2015, 20:19