Проблема стоянки машин во дворах жилых домов - существует ли закон, регулирующий это?

Из-за машин понаставленных во дворе (на газонах, на дорожках к парадной) не возможно пройти. Существует ли закон запрещающий ставить машины во дворах жилых домов?

Лучший ответ

Елена здравствуйте!

В соответствии с абз. 2 ст.41 "Правила дорожного движения" Закона Украины "О дорожном движении":

"... Порядок початку руху, зміни руху за напрямком, РОЗТАШУВАННЯ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ і пішоходів, вибору швидкості руху та дистанції, обгону та СТОЯНКИ, проїзду перехресть, пішохідних переходів і залізничних переїздів, зупинок транспортних засобів загального користування, користування зовнішніми світловими приладами, правила пересування пішоходів, проїзд велосипедистів, а також питання організації руху та його безпеки регулюються Правилами дорожнього руху, що затверджуються Кабінетом Міністрів України".

В соответствии с главой 26 "Движение в жилой и пешеходной зоне" Правил дорожного движения, утв. постановлением от 10.10.2001г. №1306 Кабинета Министров Украины:

……………

" 26.2. У житловій зоні забороняється:

а) транзитний рух транспортних засобів;

б) СТОЯНКА транспортних засобів поза спеціально відведеними місцями і таке їх розташування, яке утруднює рух пішоходів і проїзд оперативних чи спеціальних транспортних засобів;

в) СТОЯНКА з працюючим двигуном;

г) навчальна їзда;

ґ) рух вантажних автомобілів, тракторів, самохідних машин і механізмів (крім тих, що обслуговують об'єкти і громадян, виконують технологічні роботи або належать громадянам, що проживають у цій зоні).

26.3. У ПІШОХІДНУ ЗОНУ В'ЇЗД ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ лише транспортним засобам, що обслуговують громадян і підприємства, які розташовані у зазначеній зоні, а також транспортним засобам, що належать громадянам, які проживають або працюють у цій зоні, чи автомобілям (мотоколяскам), позначеним розпізнавальним знаком "Інвалід", якими

керують водії-інваліди. Якщо до об'єктів, розташованих на цій території, є інші під'їзди, водії повинні користуватися лише ними".

вообще-то, нужно обратиться в сан.станцию, написать жалобу, указать номера машин и потребовать устранить нарушения.

кроме этого, постановка машины на газон является нарушением земельного законодательства, поэтому нужно написать аналогичную жалобу на управление земельных ресурсов гор.совета