Киев, 20.12.2015, 21:56

Права и обязанности в разводе - что делать, если муж не отдает ребенка после посещения?

Вопрос №9188548 из г. Киев
опубликован 20.12.2015, 21:56
Дайте, пожалуйста, дельный совет в моем вопросе. С мужем расписаны, но живем отдельно (в разных городах), есть ребенок 2 года. Сможет ли муж приехать поиграть и увезти ребенка и не отдать? Какие у нас права, одинаковые? И что делать мне, если такая ситуация произойдет? Спасибо заранее.
Лучший ответ
Рекомендуется

Независимо от места жительства ребенка у родителей равные права в отношении ребенка в вопросах воспитания и содержания его по законодательству Украины.

Стаття 141 Сімейного кодексу України Рівність прав та обов'язків батьків щодо дитини

1. Мати, батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою.

2. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов'язків щодо дитини.

21.12.2015, 01:38

если не определено место жительства ребенка с кем то из родителей, то права у родителей равные(относительно места нахождения ребенка)., Просто не допускайте, чтобы ребенок находился без вас, он еще мал для самостоятельных прогулок с папой, если его не видит постоянно

Если такое произойдет, то возвращать его будете через суд

20.12.2015, 22:23

Спасибо, что откликнулись на мой вопрос! Место жительства - это прописка? И что нужно сделать, чтобы это место жительства определить?

20.12.2015, 22:32

В Украине уже давно нет прописок, есть регистрация места проживания или места пребывания. Ребенок должен быть зарегистрирован по месту жительства одного из родителей с согласия второго родителя.

Спор о месте проживания должен разрешаться в судебном порядке, тоже касается и вопросов воспитания и участия родителя в воспитании ребенка, если он проживает отдельно.

Стаття 161 СКУ Спір між матір'ю та батьком щодо місця проживання малолітньої дитини

1. Якщо мати та батько, які проживають окремо, не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування або судом.

Під час вирішення спору щодо місця проживання малолітньої дитини беруться до уваги ставлення батьків до виконання своїх батьківських обов'язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров'я та інші обставини, що мають істотне значення.

2. Орган опіки та піклування або суд не можуть передати дитину для проживання з тим із батьків, хто не має самостійного доходу, зловживає спиртними напоями або наркотичними засобами, своєю аморальною поведінкою може зашкодити розвиткові дитини.

Стаття 162 СКУ. Правові наслідки протиправної поведінки одного з батьків або іншої особи при визначенні місця проживання малолітньої дитини

1. Якщо один з батьків або інша особа самочинно, без згоди другого з батьків чи інших осіб, з якими на підставі закону або рішення суду проживала малолітня дитина, або дитячого закладу (установи), в якому за рішенням органу опіки та піклування або суду проживала дитина, змінить її місце проживання, у тому числі способом її викрадення, суд за позовом заінтересованої особи має право негайно постановити рішення про відібрання дитини і повернення її за попереднім місцем проживання.

Дитина не може бути повернута лише тоді, коли залишення її за попереднім місцем проживання створюватиме реальну небезпеку для її життя та здоров'я або обставини змінилися так, що повернення суперечить її інтересам.

2. Особа, яка самочинно змінила місце проживання малолітньої дитини, зобов'язана відшкодувати матеріальну та моральну шкоду, завдану тому, з ким вона проживала.

21.12.2015, 01:42